Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як сестра сестру рятує

Родинні стосунки. Це, здавалося би, на перший погляд просте сполучення двох слів, а скільки за ним ховається змісту, скільки людських доль, сімейних радощів, а інколи і болю…

Нині часто доводиться почути, що таке поняття як «родина» звузилося , зниділо, якось розгубилося за останні десятиліття і, як правило, звелося до родинних взаємовідносин між сім’ями братів і сестер. Відійшли у минуле «празники» - ті справді наші і по духу, і за змістом свята, коли до тебе сходилися без запрошення і попередження усі родичі. Кажуть, час не той, економіка і безгрошів’я… А може, це ми просто стали іншими, це у нас щось увірвалося. Ми із заздрістю дивимося на «інших», які один одного «тягнуть», і констатуємо, що свій вміє лише «втопити»… Але є й по-іншому.

 

Ця історія про двох сестер: Марію і Уляну з дому Шумило. Вони народилися у с. Новошино, що на Журавнівщині. Нічого особливого: росли, вчилися, пішли у світи, жили як могли і як навчали батьки, з’явилися сім’ї, і здавалося би, що все має бути так і надалі. Але біда не питає, куди зайти, і не стукає у двері…

У лютому 2018 року Уляні Марків поставили страшний діагноз – рак молочної залози. Провели хірургічне втручання, а далі було шість циклів хіміотерапії. Потім був ще курс гормональної хімії. Думали і сподівалися, що зловісний рак відступить. Але у грудні лікарі констатували серйозний рецидив. Хвороба ускладнилася тим, що пухлина перейшла в інший вид, і потрібно було вже інше лікування. Після обстеження та здачі аналізів у Львові і Києві було назначено лікування препаратом Герцептином. Треба прийняти 17-18 курсів. Один курс - 48 тисяч грн.. І, крім того, ще паралельно з Герцептином необхідно приймати звичайну «хімію» - шість курсів, вартість одного - 7,5 тисячі грн.

- Ви знаєте, - розповідає п. Уляна, - опустилися руки: чоловік у мене інвалід II групи, важка форма цукрового діабету, таких грошей ніколи у нас не було. У селі 83-річний тато ще живе… Словом, я махнула рукою: най ся діє воля Божа…

Але рідна сестричка Уляни - Марія була іншої думки. Вона сказала:«Ні, ми будемо боротися, ми будемо збирати по гривні ті гроші, і ти будеш жити…».

Марія звернулася найперше у Стрийську єпархію до Владики, який дав дозвіл і лист про збір коштів в єпархії, і, звичайно, благословення на те, щоби нам ту суму вдалося зібрати. Це вже було у квітні. І фактично було втрачено добрих три місяці. І люди, і священники у парафіях відгукнулися, було зібрано кошти на п’ять курсів дорогої хіміотерапії. Уляна відчула результат лікування, їй стало краще. І надія на те, що вдасться викарабкатися з цієї біди, додає сьогодні їй сили і наснаги. А поруч сестричка Марія, яка впевнена, що все буде добре.

Нещодавно Уляну було ще раз прооперовано, і її чекає ще одна операція. У Києві в Уляни виявили рідкісний ген в організмі, і якщо його не «знищувати», то тоді ніяке лікування діяти не буде.

- Боремося, маємо надію, молимося і дякуємо людям за допомогу, – каже Марія і обнімає свою сестру.

- Ви подякуйте всім, хто нам допомагав, - звертається до журналістів п. Уляна. - Владиці Стрийської єпархії та всім священникам, ходорівській громаді і Олегу Коцовському особисто, мешканцям гніздичівської та новострілищанської громад, Андрію Коту – нашому депутату, депутату обласної ради п. Овсянецькому, всім депутатам Жидачівської районної ради, які організували збір коштів. Фермеру Богдану Деньковичу, Йосипу Пітулі з Лівчиць, сімї Федоришиних, що має цегельний завод.

Особливо подяка односельцям із Новошин, які першими відгукнулися на біду і двічі збирали кошти. - Ми навіть не просили, люди самі, – говорить сестра Марія. - Ну і, безперечно, вся наша родина допомогла. Всі - хто скільки міг, і ми їм безконечно вдячні.

Допомагали люди зі Стрийщини, Перемишлянщини, Городоччини.

«Дай їм Боже здоров’я і щоб біда обходила їхні хати», - - кажуть сестрички Уляна і Марія.

Я дивлюся на цих двох рідних людей і бачу надію в їхніх очах. Надію у тому, що вони сильні, сильніші від тої недуги. Надію і віру в добрих людей, яких значно більше, ніж ми деколи думаємо. Бо наші люди такі є: при біді вони все-таки відгукуються і допомагають «чужим-чорним». А допомоги треба: сьогодні сестри продовжують пошук коштів на лікування. Ще треба майже 400 тисяч гривень.

Сестри цікавилися лікуванням у Польщі, але поляки безкоштовно дають «хімію» тільки для своїх хворих...

На сьогодні зібрані кошти практично закінчилися. Лікування дороговартісною «хімією», треба продовжувати.

- Ми розуміємо, - кажуть сестрички, - люди нині небагаті, але ми раді кожній гривні. Родина, друзі, знайомі - всі чимось допомагають.

- Я зараз мушу ходити в парику, - каже п. Уляна. - Це дуже важко тримати себе. Але мене підтримують мої найрідніші люди: сестра, син, чоловік. А сестра - я вважаю, що це моя друга половинка. Батькові вже 83-ій рік. Дуже нам допомагає. Також пенсію одержить і віддасть. Всього ми йому не розказуємо. Ну він знає, але, напевно, навіть не допускає, наскільки воно серйозно…

Шановні читачі! Дивлячись на цих сильних духом жінок, хочеться вірити, що спільними зусиллями зможемо їм допомогти. 400 тисяч – великі кошти для однієї людини. А якщо з цілої області по 1 гривні – цього б вистачило. «Новий час» подає банківські реквізити, куди можна перерахувати бодай пару гривень. Допоможемо сестричкам усі разом.

Карточка Ощадбанку №5167 8020 0652 5700

Марків Уляна Євгенівна.

Для переказів:

Ощадбанк

№ 26203000061608

МФО 325796

ЄДРПОУ 09325703

Інд. номер 2241117062.

Христина ДОНЧЕНКО.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин