Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Юшківцях встановили та освятили пам’ятний хрест

28 липня увійде в історію Юшківців ще однією знаковою подією. У день святкування 1031-ліття Хрещення України-Руси на церковному подвір’ї громада освятила встановлений минулоріч кам’яний хрест у пам'ять про 1030-ліття Хрещення Київської Русі. Незважаючи на те, що з освяченням забарились на цілий рік, це аж ніяк не применшує важливості події, з нагоди якої встановлено хреста.

 

Ідеєю встановлення ювілейного хреста свого часу загорівся активний житель села, засновник та директор музею ім. Слави Стецько, керівник ГО «Господар» Володимир Лагоцький. «Десь у 1989 році з нагоди ювілейної дати 1000-ліття Хрещення Київської Русі громада села встановила пам’ятний хрест, щоправда, він був з дерева. Час, погода невблаганні - й хрест струхлявів. Тому настала потреба виготовити новий. На місці, де планувалося його встановити, стояли два пам’ятні хрести, поставлені свідомими юшківчанами ще далеких 1900 та 1905 років. Один (той, що в центрі) як подяка Господу Богу за те, що свого часу вберіг жителів села від важкої недуги – чуми, а інший - у пам'ять про скасування панщини - Хрест Свободи. Коли мені на комп’ютері вдалося змоделювати, як буде виглядати поруч них і новий хрест, я роздрукував світлину й показав у селі. Люди навіть не помітили того, що раніше на церковному подвір’ї стояло лише два хрести. Й не повірили, коли сказав, що третій лише планується встановити. Пішли на місце перевірити,» – розповів Володимир Лагоцький.

 

Тож переконавшись, що новий хрест «впишеться в композицію», п. Володимир сам його спроектував та власноруч виготовив. Зі встановленням допомогли Михайло Ковальчук та члени ГО «Господар».

Освятив пам’ятний знак після святкової Літургії адміністратор парафії Св. Івана Богослова с. Юшківців о. Олег Мамчук.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин