Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Нічого святого. Неповнолітній пограбував церкву в Жидачеві

У святу неділю 13 січня, напередодні свята Василя, розбивши Христовим розп’яттям вікно церкви Св. Воскресіння Господнього у Жидачеві, 15-річний злодій проник до храму, викрав зі скриньок людські пожертви і, втікши від правоохоронців, пішов далі пиячити…

Як грім серед ясного неба, мешканці Жидачева сприйняли цього тижня звістку, що обікрали греко-католицьку церкву. Але вже наприкінці дня містом поширилися чутки: зловили, зловили злодія…

 

Парафіяни церкви, місцеві мешканці губилися у здогадках, але ніхто навіть не міг собі й близько уявити, що злодій, який наважився під час Різдвяних свят на такий злочин, місцевий підліток…

 

За тиждень про цей злочин чого тільки не довелося почути: грабували троє, все було сплановано, але дійсність виявилася набагато простішою і банальнішою.

У цій неприємній історії є хіба один позитивний момент: треба віддати належне нашій поліції, яка протягом дня зуміла знайти злодія.

Як це було, розповів начальник поліції у Жидачівському районі Василь Рібун:

- 13 січня близько 5 години ранку на пульт ДСО надійшов сигнал про проникнення у будівлю греко-католицької церкви в Жидачеві. Працівники державної служби охорони, які обслуговують цей об’єкт, виїхали на місце події. Видно, злодій не розраховував, що правоохоронці так швидко відреагують, тому, коли до церкви під’їхала машина ДСО, зловмисник, вистрибнувши із дверей другого поверху, де є маленький балкончик «на хорах», почав тікати.

Працівники ДСО зателефонували у поліцію і повідомили про факт крадіжки. Вже через кілька хвилин прибули наші патрульні, а о пів на шосту годину на місці події був і начальник поліції.

Перше, що побачили правоохоронці – розбиту скарбничку і розкидані по церкві гроші, які були на підлозі не лише храму, але й біля церкви. Також на підлозі храму були осколки розбитого віконного скла, на якому виднілися сліди крові. Експерт поліції оглянув відбитки слідів на снігу, а також ймовірні відбитки пальців на «розп’ятті»: як виявилося згодом - саме «розп’яттям Христа» зловмисник розбивав вікно, і залишається тільки здогадуватись, де він його взяв?

Перебираючись через вікно до церкви, злодій досить серйозно порізався, що допомогло правоохоронцям. За слідами крові, які було досить добре видно на білому снігу, правоохоронці почали шукати, куди побіг злодій.

А злодій заплутував сліди. Спочатку він побіг у бік нежитлових будинків вниз від церкви. Згодом сліди вивели до пам’ятника Шевченкові. Далі перестрибнув через паркан і потрапив на територію дитячого садка, де теж було виявлено сліди крові. Звідти сліди привели до універмагу і загубилися на вул. Б. Лепкого.

Патрульні, які були залучені до операції, повідомили, що якогось підозрілого чоловіка бачили в центрі біля «Рукавички».

Інформація патрульних підтвердилася, бо в районі «Рукавички» виявили сліди крові. Було викликано зі Стрия кінолога з собакою.

Значно сприяли розслідуванню відеоматеріали з камер спостереження, які надали магазин «Київстар» та магазин підприємця Володимира Шведа. Саме на цих відео злодій «засвітився». А далі оперативна робота, і з’явилися підозри щодо ймовірного злочинця.

Десь біля 16 години вже орієнтовно знали, хто це може бути. Виїхали за місцем проживання цієї особи, проте мама, яка зустріла поліцію у помешканні, повідомила, що син всю ніч був дома, а зараз десь вийшов прогулятися.

Мамині слова виявилися неправдою, оскільки поліція вже встановила, що цілу ніч «мамин синочок» гуляв в одному із жидачівських барів.

Як кажуть, на злодію шапка горить: у другій половині дня патрульні побачили, як молодий чоловік, побачивши машину, почав втікати. Проте, місто і майже всі вулиці вже опрацьовувались працівниками поліції. Десь біля 18 години на вул. Шкільній його затримали.

Як виявилося вже на допиті, більшу частину грошей 15-річний грабіжник, тікаючи, по дорозі погубив, а за ті, що лишилися, пішов у магазин, купив сигарети, алкоголь, закуску і продовжив «святкувати».

Як зізнався згодом малолітній злодій, до церкви він заліз з метою знайти гроші, бо на свята, за його переконаннями, вони у церкві мають бути. Розбивши вікно, він приставив до стіни лавку, яку знайшов біля церкви, і заліз до храму. Перелізаючи через вікно, порізав руки, а коли почув сирену і побачив машину поліції, через «хори» вистрибнув із балкона.

Що «світить» малолітньому злодію? За словами керівника поліції, порушено кримінальну справу за 185 ст. ч. 3, яка передбачає покарання від 5 років за гратами. Проте цей малолітній зухвалий злодій вже притягався до кримінальної відповідальності за крадіжку. Тому суд це врахує.

Насамкінець, так і хочеться спитати: чи знає цей «малолітній…», що є інший суд, за яким йому колись, судячи, що він сотворив, доведеться відповісти, і мама на поруки вже не візьме!..

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин