Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Галина Тріщ із Журавна серед переможців всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Цього тижня стали відомі результати щорічного — за ліком XVIII — радіодиктанту національної єдності, що приурочений Дню української писемності й мови. Щороку 9 листопада всі охочі можуть долучитися до популяризації української мови та спробувати свої сили у написанні радіодиктанту.

 

Як повідомляють організатори “UA:Українське радіо”, ХVIII радіодиктант національної єдності написали 32779 людей, з них без помилок – 311. Приємно, що серед учасників, хто не допустив жодної помилки, є й наша краянка із селища Журавна Галина Тріщ.

 

- Я навчалася на філологічному факультеті ЛНУ ім.І.Франка. Працюю вчителем української мови та літератури в Антонівському НВК. Радіодиктант пишу вже вп'яте, але цього року відправила вперше. Автори тексту використовують пунктуацію, яку вивчають у школі, тому той, хто її знає, може написати без помилок. Ще організатори з кожним роком пристосовуються до винаходів техніки. Зараз аудіозапис диктанту можна прослуховувати безліч разів, оскільки розміщують його на сайті Українського радіо. Також можна переглянути відеотрансляцію і поспостерігати за мімікою самого диктора. Все це сприяє успішному написанню диктанту.

До речі, цього року до написання радіодиктанту долучилися мої п'ятикласники, - розповіла нашому часопису переможниця.

Лише однієї помилки в написанні радіодиктанту припустилися 1004 людини. Організатори кажуть, що такі високі результати - це черговий рекорд.

Листи – паперові та електронні – надходили з анексованого Росією Криму та з окупованого Донецька.

Географія учасників всеукраїнського диктанту не обмежувалась лише кордонами України. Тексти надсилали учасники з Великої Британії, ПАР, ОАЕ, Туреччини, Німеччини, Молдови, Іспанії, Італії, Чорногорії, Франції, Лівану, Білорусі, Австралії, Польщі, США та Китаю.

11 листопада на сайті “Українського радіо” опубіковано текст радіодиктанту під назвою "Крила України". У диктанті є 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.

Метою радіодиктанту, кажуть організатори, є єднання навколо мови. Минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробили 123 учасники.

Оксана ФРАНКІВ.

На фото: Галина Тріщ, учні 5 класу Антонівського НВК.

Фото Галини Тріщ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин