Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Темні плями біографії «українського жириновського»

«Новий час» продовжує розповіді про «потенційних» кандидатів на посаду президента України. Якщо ви читаєте наші матеріали, то, безперечно, зауважуєте, що на деяких із них є у кутку певні позначки ПР, НПР. Дослівно це розшифровується як «політично реклама», «на правах реклами». Це «офіційні» матеріали, які наш часопис друкує на правах реклами, і ті, хто надає такі матеріали, за це нам платять гроші. Все згідно із чинним законодавством, проте ясно, що це промоційні матеріали, у яких «кандидатів» показують тільки з хорошої сторони.

А як воно насправді, що ви знаєте про потенційних кандидатів на посаду №1 в Україні? Серія публікацій, яку «Новий час» розпочав, нещодавно розповідає про них справжніх, без прикрас. Для чого ми це робимо? Щоб ви, наші читачі, знали про темну сторону «світлих» біографій і могли зробити згодом усвідомлений вибір. Бо за моїм глибоким переконанням, не може людина з «афериста» стати порядним громадянином. Маску зодягнути, прикинутися – може. Змінитися – ніколи…

 

"Український жириновський". Учасник багатьох скандалів і, за власними запевненнями, "чесна людина, яку постійно намагаються оббрехати". Це все про нього – Олега Валерійовича Ляшка.

 

Образ хлопця з провінції Олег Ляшко приміряв на себе давно і ґрунтовно. У трудовій книжці Ляшка всього кілька записів: народний депутат, тракторист і, нарешті, скотар колгоспу "Прогрес" села Лозівка Ворошиловградської області - нині Луганської. А ще Олег Ляшко каже, що з самого дитинства він журналіст…

В селі Лозівка жила його мати. Коли майбутньому парламентарію було два роки, його батьки розлучилися, а мати, через неможливість виховувати сина самостійно, була змушена віддати його в дитячий будинок.

Говорити про особисте, він явно не любить і не дуже хоче. Кілька років тому, коли ще працював Шустер, я був свідком, як «зрізалися» Лещенко і Ляшко. Тоді я чи не вперше дізнався кілька моментів із невідомого про Ляшка.

- Перші великі гроші я заробив приблизно в 87-88-му році. Я сідав на потяг, їхав на Луганщину і пас там корів, - згадував Ляшко. - За літо заробляв 300 карбованців. Потім в сусідньому Старобільську накуповував одягу, взуття. Коли я закінчив інтернат, то на моїй ощадкнижці лежало 2000 рублів. Згоріли, як у всіх".

Щоправда, Олег Валерійович проговорився і про інше, що тоді вперше «вкрав» у своєї вчительки з кошелика 1 карбованець, за що йому дуже донині соромно.

Але це був лише перший «дитячий гріх» майбутнього українського політика. Схоже, він тоді так і не признався своїй вчительці про «сподіяне», а той факт, що ніякого покарання за це не було, заклав, мабуть, у юній дитячій душі відчуття безкарності за проступок, про який ніхто не знає. Які ще «подвиги» до 22 років «здійснив» Олег Валерійович, мало що відомо, але у грудні 1994-го року суд визнав майбутнього депутата винним у розкраданні державного майна та засудив на шість років тюремного ув'язнення. Втім, через рік його звільнили за амністією, а в 1998-му судимість була достроково погашена. Олег Ляшко на питання, за що сів, говорить про фальсифікації і політичні переслідування, більше того, за його ж словами, тоді він був «опозиційним журналістом», очолював газету "Комерційні вісті" і МВС фальсифікував справу.

Але тоді у Шустера від народного депутата Лещенка, а згодом і від Юрія Луценка ми почули іншу історію: "У далекому 1992 році в кабінет начальника МРЕВ Харківської області зайшов чоловік у формі полковника міліції, показав посвідчення помічника міністра внутрішніх справ Ляшка Олега Валерійовича", - розповідав у ВР Луценко. Ляшко нібито обурився тим, що "у нього в приймальні стоять у черзі генерали", а тут міліцейські чини сміють спізнюватися до такої важливої людини.

"В результаті полковницького прочухана, цей новий ревізор отримав безкоштовно Волгу ГАЗ-31029... Безкоштовно капітан Дмитрієв перегнав її в Київ і виділив службову двокімнатну квартиру новоявленому 25-річному полковнику міліції. Підвела жадібність цього ревізора - у серпні він знову приїхав до МРЕУ і знову вимагав вже Волгу кольору слонової кістки. І тут його взяли на гарячому".

Потім, за словами Луценка, суд визнав його винним у розкраданні державних коштів в 2,5 млн. грн і у присвоєнні влади, за що йому світило 10 років. Але дали йому всього шість... Треба було бачити очі Ляшка у студії Шустера…

Олегу Ляшку довелося ще двічі поставати перед судом. На початку двохтисячних його газету "Свобода" звинувачували в наклепі на адресу високопоставлених чиновників. Втім, за підсумками розгляду, Європейський суд із прав людини став на бік майбутнього депутата. Так що за законом судимості у парламентарія погашені.

Але справа про розкрадання в підсумку призвело до ще одного гучного скандалу.

Кадр скандального відео

У жовтні 2010 року в мережі з'явилося відео, на якому людина, надзвичайно схожа на молодого Олега Ляшка, на допиті розповідає людині, схожій на слідчого, про інтимні стосунки з якимось покровителем на ім'я Боря.

Українці з радістю вхопилися за можливість повеселитися за рахунок народного депутата, і ролик по мережі моментально розлетівся - як і репутація його фігуранта.

Тим часом сам Олег Ляшко себе на відео категорично не впізнавав і звинувачував у монтажі як "регіоналів", так і своїх колег по Блоку Юлії Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна. Через кілька днів колегами по блоку вони бути перестали - Ляшка з опозиційної фракції одноголосно виключили, звинувативши у співпраці з тодішньою коаліцією. Саме це відео визначило імідж і без того скандального політика.

Парламентарій

До парламенту Олег Ляшко потрапив з третьої спроби. У 1998 зняв свою кандидатуру, в 2002 зайняв лише третє місце на мажоритарному окрузі, а в 2006 все ж пробився в депутати завдяки 26-му місцю в списку Блоку Юлії Тимошенко. У Раду він потрапив, культивуючи імідж опозиційного журналіста.

Як стверджував «український» політик-бізнесмен Михайло Бродський, до прохідної частини Ляшко потрапив завдяки заступництву Олександра Турчинова. Юлія Тимошенко нібито спочатку була проти, але потім погодилася.

У 2011-му році Олег Ляшко обзаводиться власною політичною силою.

На позачерговому з'їзді маловідомої Української радикально-демократичної партії (яку, до речі, колись очолював наш Іван Франко) його одноголосно обирають її лідером, а також перейменовують в "Радикальну партію Олега Ляшка".

Так починається справжня історія однієї з найдивовижніших політсил в країні, лідер якої на виборах 2012-го року пробивається в парламент вже по "мажоритарці". Саме тоді з’являється образ Ляшка з вилами. Ходять дуже наполегливі чутки, що історію з вилами придумав Ігор Шувалов - політтехнолог Льовочкіна. Вила - відмінний спосіб, не тільки сільськогосподарський, але і протестний, - визнає глава Центру прикладних політичних досліджень" Пента" Володимир Фесенко. - Але спочатку Олега Ляшка використали тільки для троллінгу, причому персонального - на адресу Арсенія Яценюка. Але вже в 2012-му році рейтинг Ляшка став рости, і його стали розкручувати як нового протестного лідера. А під час Майдану настав його пік ... Всі пам’ятають вояжі «відважного» радикала по Слов’янську, його «розбірки» з місцевими сепаратистами в оточенні десятка охоронців. А згодом злив інформації про «постановки і кіно» від Ляшка. Але саме ці «інсинуації» привели політсилу до Верховної Ради, де з командою Олега Валерійовича довелося «рахуватися»… І рахувалися до того часу, допоки не спливли «афери» депутатів Радикальної партії Мосійчука та Лозового. Ляшко тоді вирішив зіграти на випередження: вийшов з коаліції, грюкнув дверима, щоб назвати все подальше помстою за це з боку влади ", - стверджує Володимир Фесенко.

Звідки гроші?

Спосіб життя Олега Ляшка часто контрастує з образом простого сільського хлопця, який він культивує.

Депутат любить дорогі автомобілі і відпочинок на розкішних курортах. До укладення перемир'я в цьому звинувачували канали групи Ігоря Коломойського. Сюжети на цю тему свого часу виходили регулярно. Особливо сколихнула громадськість історія по особистому літаку парламентарія, який він використовує для польотів по Європі і в зону АТО.

"Це правда, літак є в користуванні, надано хорошими людьми, прихильниками Радикальної партії", - писав у своєму Facebook найближчий соратник Ляшка Андрій Лозовий.

Але істинні статки нардепа, як потім з’ясували журналісти, знаходяться в іншому місці.

Матір лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка володіє 13 земельними ділянками під Києвом. Цю нерухомість жінка оформила відразу після виходу на пенсію, у 2008 році. Також Любов Ляшко, яка нині отримує пенсію 1,6 тис. грн, купила три квартири і паркоміcце загальною вартістю близько 1 млн. доларів у центрі столиці, йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За словами Ляшка, матері з купівлею нерухомості він не допомагав. До 2008 року Любов Ляшко жила в квартирі на 47 м2 в селі Варва Чернігівської області і працювала оператором котельні.

Після виходу на пенсію Любов Ляшко з розмахом почала скуповувати дорогу столичну нерухомість і отримувати численні ділянки у передмісті.

У 2008 році держава передає земельні ділянки матері депутата, ряду інших його родичів і навіть однопартійцям. Так, по 2 га землі в Вишгородському районі (с. Нижня Дубечня) виділяють: Олегу Ляшку, Любові Ляшко (матір нардепа), Лоліті Федотовій (сестрі цивільної дружини нардепа), Яніні Бєлогуровій (названій сестрі Ляшка), Олександру Бєлогурову (чоловіку названої сестри) та двом однопартійцям-радикалам: Сергію Кириченку та Олексію Ленському.

У тому ж 2008 році матір Ляшка придбала ще чотири ділянки в Броварському районі столиці, на березі Десни в с. Пухівка, а через кілька років докупила тут же ще дві ділянки. За оцінкою ріелторів, мінімальна вартість цієї нерухомості – мільйон гривень.

В Пухівці матері нардепа належало шість земельних ділянок загальною площею ¾ гектара.

Далі, у 2012 році вона придбала три квартири, по 100 м кв. кожна, в центрі Києва, в елітній новобудові на вул. Щорса, 36в.

До слова, Олег Ляшко – кар’єрний політик, як і його дружина ніколи не займався бізнесом.

Але всюдисущі журналісти дізналися, що за один рік Ляшко з дружиною придбали нерухомості приблизно на 20 млн. грн...

Останнім часом масується інформація, що спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) готують подання до Верховної Ради про зняття недоторканності з лідера депутатської фракції Радикальної партії у Верховній Раді Олега Ляшка.

Йдеться про притягнення Ляшка до кримінальної відповідальності за статтями 366−1 (декларування недостовірної інформації) і 368−2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу.

У свою чергу глава САП Назар Холодницький повідомив «112 Україна», що процесуальних рішень у справі ще немає, однак документи щодо неї готують вже понад рік.

Нагадаємо, раніше НАБУ перевіряло обставини декларування Олегом Ляшком 571 тисячі гривень виграшу в «Українській національній лотереї». Як повідомлялося, у статті про доходи та подарунки Ляшко зазначив, що тричі виграв в «Українській національній лотереї». Суми виграшів склали 283 560 гривень, 153 485 гривень та 134 тисячі гривень. Таким чином, лідер «радикалів» виграв 571 тисячу гривень.

Що буде?

Якщо Олег Ляшко офіційно стане кандидатом в президенти, про всі «звинувачення» треба забути. Що б не говорили про нього, в незалежності правда це чи ні, все спишеться на «політичні розбірки». Чи може Ляшко стати президентом? Малоймовірно, і, як і більшість кандидатів», його цікавить цифра, скільки проголосує за нього електорату у відсотках. Бо вже восени політсила Олега Валерійовича буде збирати «внески» від кандидатів в депутати. І там треба точно знати кількість «прохідних» і вартість місця. Бо, судячи з нашої української дійсності, ці «сталі» української політичної системи не змінюються ніколи.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин