Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Як отримати водійські закордоном

Безвіз - це добра нагода не лише поїхати до Відня випити філіжанку кави, а й підгледіти, як живуть та розвиваються країни старої і не дуже Європи. Запримітити щось корисне, що варте наслідування, що можна запровадити в нашому повсякденні. Що сьогодні у рейтингу топових тем?» Ні не субсидії і не пенсії. Йтиметься опосередковано й про «євробляхи».

 

Так от, як отримати водійські права в одній із країн ЄС. Скажу, що віднедавна це зробити стало значно дорожче й дещо складніше. Але тут, до прикладу, у Словаччині, вироблено чіткий алгоритм, дотримуючись якого без хабарів, кумівства, пошуку каналів та зв’язків, можна отримати водійські права, які діятимуть у всіх країнах, і не лише єврозони. А ще ви знатимете правила дорожнього руху, набудете навиків водіння, й школа, що видала вам водійські, гарантуватиме, що ви їх «не купили», а дійсно сумлінно отримали, пройшовши всі вимоги.

 

Так от, для того, щоб розпочати навчання, потрібно обрати автошколу. У місті їх може бути кілька, всі мають відповідну ліцензію.

Для реєстрації на навчання необхідна довідка від лікаря. Вона платна й коштує 20 євро. Після цього вам присвоюють персональний код та видають спеціальний ключ, з яким ви не розлучатиметесь увесь курс. На кожну лекцію чи практику водіння ви цим ключем активуєте свій персональний профіль учня. Не активували - година занять не зарахується. Перш ніж перейти безпосередньо до курсу, маєте прослухати 3- годинну лекцію з надання першої допомоги. Склавши відповідний іспит. ви можете перейти до навчання.

Курс теорії загалом триває 32 години, ще 27 годин - практичні навики водіння. Обов’язково три години потрібно від’їздити з причепом.

Якщо теорію можна надолужити на мобільних симуляторах, завантаживши відповідну програма, то з практикою складніше. У Словаччині заборонено їздити без прав, навіть якщо поряд в машині її власник і він має водійські не один десяток років. Звісно, так як у нас кажуть, вчитися «їздити на стадіоні» можеш, але якщо раптом поліцейський патруль захоче перевірити наявність у тебе прав, а їх у тебе немає, то випише штраф у 300 євро. Така вагома сума є добрим запобіжником. Тому новачкові дешевше доплатити 20 євро вчителю автошколи за додаткову годину практики водіння.

Навчання пройде непомітно, й ви навіть незчуєтесь, як настане день іспитів. Їх приймає не вчитель автошколи, а поліцейський. Всім у класі роздають білети (друковані), запитання розділені на блоки: знання загальних правил дорожнього руху, знаки дорожнього руху та ситуативні рішення (на кшталт роз’їзд на перехрестях). Таких білетів 35 по 30 питань у кожному. Максимум можна набрати 55 балів. Проте якщо ви набираєте неменше 50 – іспит зараховано. На все про все 20 хв. Ваші відповіді забирає представник поліції, який і контролює хід іспиту.

Наступний етап – це власне вміння водити автомобіль вулицями міста, паркувати його у відповідних місцях. Поруч з вами сідає знову ж таки представник поліції. Хто цього разу приїде з місцевого відділку, не знає навіть вчитель автошколи. Разом із поліцейським та вчителем, який вас навчав водіння, ви петляєте тим маршрутом та робите ті маніпуляції, які вам вказує екзаменатор. Це триває 25 хвилин. Після цього на вас чекає ще одне випробування – паркування на спеціально відведеному майданчику. Впоратись ви маєте за 10 хв. Якщо все пройшли успішно й зауважень не було – вважайте, що ви без двох днів водій категорії «В». Якщо на якомусь етапі не впоралися, готуйтеся до перездачі, попередньо оплативши за наступну спробу 8 євро. Таких шансів маєте три. Якщо навіть за третім разом спіткала невдача, змушені повертатися знову до курсу навчання. Таких випадків практично не траплялося.

Так от, водійські міжнародного зразка ви можете справді отримати всього лиш через два дні. Щоправда, це коштуватиме додаткові 20 євро. Якщо маєте змогу чекати місяць, тоді офіційно заплатите лише 6,50 євро. Посвідчення водія, як й низку інших адміністративних послуг, мешканці міста отримують у місцевому центрі надання адміністративних послуг. Все тут автоматизовано та спрощено. Підійшовши до відповідного автомата, ви вибираєте, скільки послуг ви хочете отримати. Якщо вперше користуєтесь таким автоматом, до вас виходить адміністратор і допомагає вам. Обравши кількість послуг, автомат видає квитанцію, на якій вказано порядковий номер вашої черги. Вздовж коридору над дверима кожного кабінету на міні-табло висвітлюється номер черги. Цього дня послугами працівника центру скористалося 114 осіб. Але в коридорах порожньо, двоє, троє людей які заходять чи виходять із кабінетів. Не минуло й п’яти хвилин, як ви, «вистоявши» чергу та побувавши на прийомі у спеціаліста, виходите зі свіженьким пластиковим водійським посвідченням. Тут же на місці ви можете оплатити будь-яку послугу в поштовому терміналі або попередньо скориставшись мобільним сервісом.

Нагадаю, що загалом вартість отримання прав на водіння автомобілем тут велика. За весь курс навчань офіційно доведеться заплатити 680 євро (минулого року вартувало 320 євро), а ще ті дрібні послуги, про які йшлося вище. Висока вартість навчання, вимоги до автошкіл та до самих учнів ускладнюють отримання водійських прав. Тому, до прикладу, поляки воліють з’їздити в Україну й тут вирішити свої проблеми.

Насамкінець додам, що власником автомобіля в Словаччині може стати кожен новачок. Ціни на автомобілі більш ніж десятирічної давності тут за нашими мірками «смішні». Такий автомобіль ви справді можете придбати за одну зарплату. Цілком без проблем в цій країні ви можете зареєструвати автомобіль, пригнаний з Німеччини чи Чехії. Для цього достатньо пройти всю процедуру, оплативши 400 євро, й не має значення, що вік автомобіля вже майже 20 років.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин