Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Юшківцях вшанували пам'ять провідника українських націоналістів

У перший день 2018 року жителі с. Юшківців зібралися у храмі Івана Богослова на спільну молитву, дякуючи Господу за прожитий рік та початок нового. Також у цей день селяни у своїх молитвах вшанували пам'ять провідника ОУН Степана Бандери. 1 січня 2018 року минуло 109 років із дня народження лідера національно-визвольної війни українського народу.

 

Після молитви юшківчани зібралися у музеї ім. Ярослави Стецько (22 серпня 2016 року музей отримав звання народного) послухати лекцію з історії України, яку прочитав засновник та директор музею Володимир Лагоцький. Односельці ділилися спогадами про історію свого села, планами на майбутнє.

Юшківці - одне з героїчних сіл нашого району. Адже тут свого часу відбувалися знакові події часів національно-визвольної боротьби: багато селян у різний спосіб допомагали повстанцям, працювала підпільна друкарня. У Юшківцях розпочинала свою революційну діяльність і Ярослава Стецько. Поблизу села загинув у нерівному бою з військами НКВС держсекретар інформації і пропаганди в УДП, голова Бюро інформації УГВР полковник УПА Йосиф Позичанюк. 22 грудня 1944 року в лісі поблизу Юшківців його група з 9 чоловік, яка йшла на зустріч з Р.Шухевичем, потрапила в облаву загону НКВС, що налічував близько 300 чекістів. Всі загиблі поховані у братській могилі на кладовищі у Юшківцях.

Відрадно, що юшківчани, пам’ятаючи славне минуле свого села, продовжують дбати про його розвиток і сьогодні. Завдяки ініціативним жителям та вихідцям села тут проведено громадське радіо, відкрито єдиний в Україні музей ім. Ярослави Стецько. Люди об’єднуються у громадську організацію «Господар», що створена нещодавно в Юшківцях та проводить свою діяльність, дбаючи про інтереси громади.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин