Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Дулібах на Миколая мало не дійшло до біди

Напередодні свята Миколая, 18 грудня, у другій половині дня до Дуліб прибули кілька автомобілів, у яких перебували поліцейські в повній екіпіровці: бронежилети, каски, кийки, маски. Кілька десятків немісцевих поліціянтів на чолі з такою собі… таким чином вирішили «порішати» напередодні свята конфлікт між громадою села та «Лемберг-Агро».

Розблокувати ферму підготувалися ґрунтовно, бо привезли навіть машину гравію, щоб засипати рів, який місцеві викопали через дорогу, що веде на ферму.

У церкві забили дзвони, і вже через якихось 15 хвилин від малого до великого дулібівчани збіглися на місце події і стали навпроти правоохоронців…

Як вже повідомлялося у нашому часописі, 28 листопада жителі Дуліб не пустили машини зі свинями на територію ферм товариства «Лемберг-Агро» та перекопали туди дорогу. Протестуючи проти завозу свиней, селяни на знак протесту перекрили дорогу державного значення Львів - Івано-Франківськ, вимагаючи від влади всіх рівнів визначитись із законністю свиноферми на території Дуліб.

29 листопада до протестувальників приїжджала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз. Були на цій зустрічі і представники районної та місцевої влади Василь Татарин і Олег Коцовський. Прибув і директор ТОВ «Ходорівський м’ясокомбінат» Дмитро Матвійко, який представляв інтереси ТзОВ «Лемберг-Агро».

Голова Ходорівської ОТГ пообіцяв людям, що через суди «раз і назавжди наведе порядок із цією фірмою», а 30 листопада відбулося засідання позачергової сесії Ходорівської міської ради, на якому порушувалося питання господарювання підприємств «Лемберг-Агро» на території громади. Депутати навіть заклали чималі кошти у бюджет на адвокатські послуги щодо цієї проблеми.

Більше того, голова Львівської ОДА Олег Синютка провів особисту розмову з керівництвом «Лемберг-Агро», в ході якої було досягнуто домовленості, що 19-20 грудня товариство «Лемберг-Агро» має вивезти з території викупленої ферми першу партію завезених свиней, а до 15 січня - і всіх решту…

Для чого привозити поліцію, коли все було домовлено, залишається тільки здогадуватися. Як і залишається догадуватися, із чиєї вказівки «підірвали» кілька десятків поліцейських, які мають виконувати згідно зі своїм призначенням зовсім інші функції. До речі, жидачівські поліцейські відмовилися (їм на честь) брати участь у цих «масках шоу», мотивуючи це тим, що вони охороняють громадський порядок.

За словами обласного депутата Андрія Чада, керувала цим «нападом на людей»….

Більше того, за словами людей, ця особа підбурювала правоохоронців до активних дій, тим самим провокуючи протистояння, яке набирало сили. Бог зна, як би все скінчилося, якби не місцевий парох о. Михайло, який хворий прийшов на чолі процесії з фанами до громади і втихомирив молитвою протистояння.

Постоявши з годину і зрозумівши, що нічого не вийде, правоохоронці сіли в автомобілі і поїхали. Дулібівчани ще довго не розходилися з місця події. Підсилили кількісно тих, що залишилися у цю «Миколаєву ніч» чатувати у вагончику і заявили, що вони після цього вже не вірять нікому, а єдиний вихід із ситуації – «люди пропустять на ферму машини, які повністю заберуть за один раз усі свині. Крапка».

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин