Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

З новим дахом та підведеною водою

Грудень 2017 рік для сім’ї батьків-вихователів та їхніх дев’яти дітей, що живуть у будинку сімейного типу у с. Володимирцях, став місяцем вирішення найболючіших їхніх потреб – ремонту покрівлі та, найголовніше, підведення води.

Вже вісім років функціонує перший створений у районі будинок сімейного типу. Всі ці роки тут виховуються діти з кризових сімей. Опікується дітьми, а заразом і комунальною власністю районної ради – будинком, сім’я Андрія та Світлани Фастнахтів. Для подружжя виховання дітей, які в житті опинилися у скрутних обставинах, стало справою їхнього життя. Проте батьки-вихователі не думали, що їм доведеться вирішувати і багато інших буденних справ, без яких не може бути й мови про нормальне життя дітей в ДБСТ. «Якщо звичайні сім’ї мають змогу влітку поїхати на відпочинок, то наша «відпустка» вся проходить у ДБСТ. Кожного літа ми з чоловіком займаємось ремонтами будинку: від покрівлі до побілки кімнат». Та навіть не це дошкуляло сім’ї найбільше. Відсутність водопостачання псувало життя всій великій родині. Від самого початку відкриття ДБСТ з водою були постійні проблеми. Місцева вода через великий вміст заліза просто непридатна ні для варіння їжі, ні для прання: накип, який утворюється, за кілька тижнів «з’їдає» техніку. Криниці в цій частину села теж викопати практично неможливо. Вихованцям дитячого будинку сімейного типу спробували зарадити й просвердлити свердловину, але її потужності стало рівно на півроку, не допомогло навіть прокачування пожежними гідрантами. А без води ні наварити страви, ні випрати постіль та одяг (а прати Світлана змушена була чи не щодня) просто неможливо. Батькові великого сімейства Андрієві голова сохла, що ж зробити, щоб забезпечити водою. Вихід, щоправда тимчасовий, таки вдалося знайти. Завдяки допомозі директора зі збуту ТзОВ «Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн» С. Мельника (за що йому щира вдяка) в користування ДБСТ передали 100-літрові бочки. Андрій Фастнахт від місцевого фермерського господарства набирав воду та наповнював нею бочки. Проте це лише частково вирішувало проблему. Більше двох-чотирьох днів (залежно від температури повітря) вода у пластикових бочках не вистоювала – зеленіла. Тоді їх треба було віддраяти, вимити, продезинфікувати й лише тоді заповнювати чистою привізною водою. Так сім’я, у якій виховується 9 дітей, мордувалася два роки. Куди не зверталися - всюди чули запевнення: так, ми знаємо про вашу проблему, ми обов’язково допоможемо вирішити, чекайте. Скільки мало тривати оте чекання, ніхто не брався прогнозувати. Сходинкою до вирішення болючої проблеми стала зустріч батьків-вихователів усієї області з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою.

Впродовж року чимало зусиль було потрачено, але сьогодні можна сміливо сказати, що вони не були марними. Володимирецька сільська рада взялася втілювати проект у рамках обласної програми «Питна вода» - водопостачання кварталу с. Володимирів та будинку сімейного типу питною водою. Лише паперова тяганина з об’єктивних та суб’єктивних причин затяглася на вісім місяців. Внесок з місцевого бюджету та кошти громади - 20% від загальної вартості проекту.

Загальна вартість проекту – 836,413 тис. грн. Ці кошти сільська рада частково виділила зі свого бюджету, решту допомогли зібрати жителі кварталу, місцевий фермер Томас В’юнше, районна рада та народний депутат Андрій Кіт. «Мені як сільському голові доводилось проводити 37 км газопроводу по всій раді, то не мав стільки проблем, як із 2,5 км водопроводу», - згадує Володимир Ємець.

Більш як півроку тривали бюрократична тяганина, й все ж таки проект водопостачанням житлового кварталу та ДБСТ у Володимирцях вдалося втілити в життя. Сільський голова висловлює вдячність за розуміння та сприяння голові ЛОДА Олегу Синютці, народному депутату України Андрію Коту.

Крім водопостачання, капітального ремонту та утеплення, потребувала ремонту й покрівля будинку. Самотужки впоратися батькам-вихователям із цією проблемою було не під силу. Для ремонту покрівлі кошти виділено з районного бюджету.

Подружжя Андрія та Світлани Фастнахтів щиро вдячне усім, хто з розумінням поставився до проблем ДБСТ та вніс свою лепту в їх вирішення. Зокрема батьки-вихователі вдячні володимирецькому голові Володимиру Ємцю, директору районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяні Карабін, керівнику службі у справах дітей Надії Гавдик, першому заступнику голови Жидачівської РДА Василю Татарину, голові Львівської ОДА Олегу Синютці, керівництву обласних служб, керівнику та працівникам підрядної організації «Карпатмонтаж» (Т. Дяченко), які займалися перекриванням даху.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин