Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Лемберг-Агро» завозить свині – дулібівчани перекопують дорогу до ферми

28 листопада з 11 години жителі Дуліб не пустили машини зі свинями на територію ферм товариства «Лемберг-Агро» та перекопали туди дорогу.

Незважаючи на конфлікт із громадою, товариство «Лемберг-Агро» надалі нарощує поголів’я свиней на викупленій фермі в с. Дулібах. Селяни ж категорично не хочуть жити в близькому сусідстві зі свинофермою.

Дулібівчани більше тижня тому вже виходили на попереджувальний страйк та перекривали дорогу державного значення Львів - Івано-Франківськ, вимагаючи від влади всіх рівнів вникнути у суть конфлікту та вивчити законність відкриття свиноферми на території Дуліб. Люди, на прохання представників місцевої влади, терпляче чекали до 20 листопада. На цій зустрічі старості села керівництво Жидачівської РДА передало пакет документів, що регламентують теперішню діяльність ТзОВ «Лемберг-Агро». Громада ж звернулась до в.о. голови РДА з проханням у свою чергу звернутися до керівників товариства, щоб вони не завозили свиней до часу, поки конфлікт не вирішать у суді. Натомість ТзОВ «Лемберг-Агро», наче випробовуючи реакцію селян, спробувало 28 листопада знову завезти партію поросят. Встигла на територію ферми заїхати лише одна машина. Другу селяни не пропустили, перекопали в’їзну дорогу та стали на чатах.

29 листопада о 13 год. до протестувальників приїхали з області та району. Очолила делегацію директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз, від районної влади – в.о. голови Жидачівської РДА Василь Татарин та міський голова Ходорова Олег Коцовський. На цю зустріч приїхав і директор ТОВ «Ходорівський м’ясокомбінат» Дмитро Матвійко, який сказав протестувальникам, що він представляє інтереси ТзОВ «Лемберг-Агро».

Звертаючись до людей, керівник департаменту зауважила, що їхні вимоги справедливі, проте вони мають бути доведені в суді, а спеціалісти Львівська ОДА готові надати громаді консультаційну та юридичну підтримку.

«На рішення адміністративного та апеляційного судів, якими зобов’язали ТзОВ «Лемберг-Агро» надати дозвільні документи на свиноферму від лютого і до сьогодні жодної відповіді не було, я думаю, що підприємству простіше було заплатити 2700 грн штрафу», - відреагувала на поради щодо судового вирішення конфлікту жителька села Надія Орлик.

Ходорівська міська рада, за словами О. Коцовського, у свою чергу має намір у суді розглянути діяльність ТзОВ «Лемберг-Агро», яку воно веде на території с. Ліщин, с. Дуліби, та діяльність ТОВ «Ходорівський м’ясокомбінат» в Ходорові. Жителі Ходорова звернулися в міську раду зі скаргами на діяльність м’ясокомбінату. Спроби ж міської влади зустрітись із керівництвом підприємства закінчились тим, що комісію міської ради не пустили навіть в адміністративне приміщення м’ясокомбінату. Більше того, проти посадових осіб міської ради порушено кримінальні провадження за перешкоджання господарській діяльності підприємства, каже О. Коцовський. Кримінальні справи за поданням ТзОВ «Лемберг-Агро» відкриті й проти окремих жителів с. Дуліб. Голова Ходорівської ОТГ пообіцяв людям, що через суди «раз і назавжди наведе порядок із цією фірмою». 30 листопада відбудеться засідання позачергової сесії Ходорівської міської ради, на якому порушуватиметься питання господарювання обох підприємств на території громади.

На запитання людей, на яких підставах були знову завезені свині, директор Ходорівського м’ясокомбінату відповів, що подав у Жидачівську РДА пакет дозвільних документів. Якщо громада вважає, що вони діють не у правовому полі, нехай звертається до суду.

Збурило громаду й те, що ТзОВ «Лемберг-Агро» має намір у подальшому використовувати джерело в урочищі «Безодня» для постачання води на свиноферму. Слів і самого Д. Матвійка, і В. Татарина про те, що це лише наміри, за якими йде відповідна процедура розроблення детального плану території, погодження громади тощо, ніхто з людей і слухати не хотів. Для селян, за їхніми словами, - це єдине джерело водопостачання в посушливий період.

Розмова ніяк не клеїлась, кожне наступне слово когось із представників влади чи самого директора м’ясокомбінату викликало в людей лише нову хвилю невдоволення. Якби не втручання поліції, могло б дійти й до фізичної сутички. Учасники зустрічі взяли перерву. Чиновники роз’їхалися, а протестувальники повернулися на чати. Нова зустріч мала відбутись о 18 години того ж дня.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин