Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Занедбаний та напівзруйнований млин Шептицьких хочуть відновити

У Дев’ятниках уродженці села плекають надію відродити давню маєтність роду графів Шептицьких. З часу господарювання радянської влади до сьогоднішніх часів лишилося не так і багато, а власне згаданий млин та церква.

Опікувався тою частиною родинного маєтку, що знаходилася у Дев’ятниках, брат Андрея Шептицького – Климентій, пізніше його племінник Іван Лев Шептицький.

«Святий Климентій Шептицький був господарем нашого села і сьогодні він надає нам допомогу через п. Івана Щурка, отця Себастьяна, Львівську єпархію. Маємо гідно її прийняти, допомогти чим зможем .В селі залишилося вже не так багато працездатного населення. Тому я в черговий раз закликаю наших земляків, всіх, хто з Богом, і пам'ятає своє рідне село, відгукніться!», - пише у соцмережах Марія Магунь.

«Легко не буде ... треба коштів, треба мудрих рішень, треба підтримки і розуміння від місцевої громади, треба консолідації зусиль нашої парафіяльної спільноти і багато праці! Але з Богом все можливо, а з такими святими заступниками як брати Шептицькі нема підстав для страху», - пише Іван Щурко.

«Двірський водяний млин графа Івана Шептицького у Дев’ятниках. Десь тут, біля млина, купалися, будучи ще підлітками, майбутній Митрополит Андрей Шептицький зі своїм братом Климентієм, архімандритом отців студитів. Про це залишив яскраві спогади Іван Лев, граф Шептицький, їх племінник.

Климентій (Казимир) Шептицький керував дев'ятницьким маєтком від 1893 до 1911 року. У радянський час, подібно, як у Прилбичах, у Дев’ятниках маєток родини Шептицьких був знищений до останнього фундаментного каменя, щоб не залишилося жодного сліду, жодного натяку на історію цього великого українського роду.

Але часом здається, що людям місцевим також час радянський понищив в головах все, аж до фундаменту. Місце, де купалися майбутні святі українського народу засипане сміттям. Млин, який залишився одним з небагатьох свідчень присутності тут Шептицьких, їх господарського хисту і праці для добра громади, поволі вмирає і розтягується на цеглу», - написав Іван Щурко.

Млин можна відновити, і він може стати одним із місць паломництва у маршрутах «Слідами Шептицьких», висловлюють сподівання ініціатори відновлення збереженої частини маєтку Шептицьких у Дев’ятниках.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин