Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ігор Пилипів. Той, що біжить

Шалений ритм життя – це про нього. Судіть самі. 24 вересня Ігор бере участь у півмарафоні в м. Івано-Франківську, 8 жовтня є учасником престижного міжнародного марафону Київ WIZ Air, а 29 жовтня у Львові Ігорко Пилипів уже в лавах марафонців на міжнародній біговій події GRAND PRIX LVIV HALF MARATHON-2017.

 

Поміж забігами ви ще можете зустріти Ігоря на одній із багатоповерхівок Жидачева, де він як професійний промисловий альпініст утепляє чиюсь квартиру, а наступного дня у facebook бачите цього хлопця вже на променаді з коханою у Відні.

 

Здається, що поспішати, бігти - це його звичний, повсякденний стиль. Він не зупиняється ні на хвилю. При спілкуванні з ним закрадається підозра, що далебі він і не спить взагалі. Та ні, таки спить і навіть буває, що сидить камінцем вдома, але це трапляється з ним вкрай рідко, швидше як виняток. Бо коли ж сидіти вдома? Там чекають несходжені стежини Карпат, там компанія зібралась, щоб поплавати на байдарках по Дністру. Хочете на екскурсію печерами Тернопілля - Ігор залюбки стане вашим гідом. Альпінізм десь у словацьких Татрах чи горах Румунії - це теж про Пилипіва. То коли ж сидіти вдома? Життя таке розмаїте, сповнене безлічі подій, захоплень, випробувань, шаленого ритму й… бігу. Власне Ігор марафонець зі стажем. Практично жоден забіг в Україні не обходиться без участі жидачівця.

Тож виловити Ігоря на розмову було непросто.

Займається бігом Ігор вже 7 років, тож скільки забігів на його рахунку, йому відповісти важко. Лише цьогоріч - участь у півмарафонах у Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Тернополі, Чернівцях, Вижниці, трейлах (гірський біговий ультра-марафон) «Карпатія» та «Горгани рейс». Тепер випробовує себе у спринті. Каже, що психологічно це непросто пробігти 10 чи тим паче 96 км.

- Цьогоріч із напарником, поляком, взяли всі КП (контрольні пункти), що досі мені не вдавалося. Попри те, що на нас маршрутом чекала неочікувана перепона: повновода після дощів ріка обірвала міст, яким ми мали перебігти на другий берег. Довелося шукати інший перехід, а потім надолужувати втрачений час. Весь маршрут - це 12 КП протяжністю 94 км.

Перед цим мав забіг в Одесі, думав, поїду на море покупатися, а взяв і побіг (Сміється). У своїй категорій фінішував 11. Сподобалась організація цього забігу. «Ран Україна» - організатор багатьох марафонів, зараз вони хочуть долучити всі великі міста України.

Щоправда, організація буває різною, і доводиться пристосовуватися. Минулого року осінній марафон у Києві «WizAir» відбувався при +5 і проливному дощі. Учасники навіть не мали змоги десь заховатися, щоб перевдягнутися, тож недивно, що більшість була незадоволена. А так загалом рівень організації таких подій щороку покращується, а останні 3 роки марафони, забіги відбуваються чи не кожної неділі, лише встигай брати участь. Наприклад, у Тернополі пробіг 10 км четвертий, у забігу «Карпатія» 17 км подолав швидко й в результаті взяв перше місце.

Запитуєте, що для мене біг? Здоров’я, спорт. Роблю це для себе. До марафонів готуюсь як фізично, так і морально. Підганяти тіло у форму, починаю ще з січня-лютого. Зазвичай бігаю на стадіоні біля Жидачівської ЗОШ №2. Мені компанію складають хіба що літні жіночки, які з трекінговими паличками проходять 10 кіл у той час, як я пробігаю 20.

Якості характеру? Та ні, не змінилися (Сміється). Навпаки, себе ще більше «запресовую», що іноді аж батько каже: «Та вже заспокойся, вистачить бігати». Буває, відпрацював на висотних роботах, а у вихідні вже десь їду. Люди так не живуть. Мало хто підтримує такий спосіб життя. До того треба серйозно ставитись, мати мету, зрештою, як і у всьому. Буває, біжиш якихсь 5 км, і так важко вони тобі даються, що думаєш: «Та ну його з тим марафоном». А буває, прориває - і ти біжиш як на автопілоті. Ось бігав в Одесі, все пройшло ідеально, а в Тернополі думав, що помру. Багато факторів на то впливає: від погоди, харчування до настрою.

Бігаю чи не щотижня, й організм мій встигає відновлюватись, мені комфортно. До їжі невибагливий, стараюсь їсти м'ясо, влітку - більше овочів. В обід наїдаюсь достатньо, зранку і ввечері - кашу або фрукти, чай. Вітамінів практично не вживаю. Коли великі забіги, можу купити спеціальний харчовий гель, який додає м’язам енергії.

Останні два роки Ігор Пилипів настільки захопився марафонами, що геть закинув походи в гори, хоча, зізнається, гірські вершини просто манять його. Дедалі більше марафони стають популярними й в Україні. Великі торгові марки готові навіть компенсовувати учасникам забігів витрати лише, щоб вони бігли з емблемою їхньої фірми. Ігор наразі фінансує своє захоплення самотужки, а один такий забіг може обійтися у щонайменше 600 грн. Та не шкодує, бо ці гроші він вкладає у власне здоров’я, каже хлопець. Найближчим часом мріє взяти участь у марафоні у якійсь європейській країні, каже, що там рівень організації таких заходів значно вищий.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин