Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Жидачівщина в полум’ї Революції та у вирі російсько-української війни»

У Музеї історії та мистецтв Жидачівщини відкрито виставку, присвячену подіям Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014 років) та збройній агресії з боку Росії, що триває на нашій землі вже понад три роки «Жидачівщина в полум’ї Революції та у вирі російсько-української війни».

 

В експозиції виставки представлено речі, які належать чи належали учасникам Євромайдану та Революції Гідності, воїнам АТО. Зокрема відвідувачі можуть побачити та порівняти елементи захисного спорядження майданівця та бійця «Беркута», види зброї яку застосовували проти демонстрантів правоохоронці. Чільне місце в експозиції займає й лікарський халат, у якому рятувала життя пораненим майданівцям наша землячка, медик Жидачівської ЦРЛ Богдана Пеняк. Також тут представлено одяг медика ГО «Білі берети». Це також речі Богдани, яка після завершення Революції Гідності пройшла вишкіл із тактичної медицини та мала кілька поїздок у зону ведення АТО, де як інструктор проводила навчання для військовослужбовців.

 

Як зазначив під час екскурсії один із організаторів виставки, волонтер, член ГО «Народний легіон», депутат районної ради Тарас Матвіїв, довершити справу, розпочату на Майдані, завадила російська збройна агресія, що розпочалася у травні 2014 року й досі триває на Сході України. У цій неоголошеній війні, за офіційними даними, пройшли гарт понад 300 жителів району. Ще три десятки пішли добровольцями. В експозиції виставки відвідувачі матимуть змогу побачити спорядження воїна-добровольця. Вся амуніція практично придбана за народні кошти й передана на передову жидачівськими волонтерами. Також цікавим елементом експозиції є трофейні речі, що дісталися нашим землякам від російських окупантів та найманців.

Окрім бронежилетів, зразків зброї, у виставці чільне місце займають національні та бойові прапори з іменними підписами наших воїнів, світлини, зроблені нашими земляками на передовій. Це жива історія, яка твориться на наших очах. Приходьмо, робімо висновки, засвоюймо уроки.

Виставка в Музеї історії мистецтв Жидачівщини (вул. Міцкевича, 2) відкрита до лютого 2018 року щоденно, крім понеділка.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин