У Гніздичеві встановили пам'ятний знак на місці загибелі повстанців

Пам’ятний знак «Хрест Заслуги» гніздичівці встановили на місці загибелі районного провідника ОУН «Месника». 17 грудня 1946 року в нерівному бою між енкаведистами та повстанцями, що зав’язався на місці виявленої криївки в смт. Гніздичеві, загинули Антін Максимів, 1917 р.н., псевдо «Месник» - районний провідник, Володимир Павловський, 1926 р.н. – станичний, Петро Пиріг, 1924 р.н., «Славко» - зв’язковий. На жаль, ім’я четвертого повстанця досі залишилось невідомим.

 

13 жовтня 2017 року врочисто відбулось освячення встановленого пам’ятного знаку. У пам'ять про загиблих відслужили панахиду, до підніжжя пам’ятного знаку поклали квіти. Представники львівського «Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» сальвою вшанували загиблих героїв.

 

Гніздичівська селищна рада об’єднаної громади висловлює вдячність усім, хто долучився до створення пам’ятника, зокрема Олексію Васильовичу Данилишину, Володимиру Васильовичу Мелеху, який розробив проект та безкоштовно надав частину фрагменту пам’ятного знаку, працівникам комунального підприємства за встановлення пам’ятного знаку та благоустрій території. Окрема подяка учням шкіл громади за участь у конкурсі «Дослідження про Українську Повстанську Армію на території мого села. Роль моїх односельчан у здобутті Україною незалежності».

Надрукувати