Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Одну з головних ролей у новому фільмі польського режисера Кшиштофа Зануссі зіграє ходорівчанин

У вересні 2017 р. впродовж трьох днів відомий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі знімав у Львові та околицях повнометражний художній фільм «Ефір».

Проект кінострічки – один із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну підтримку у сумі 16 млн. 650 тис. грн (загальний бюджет фільму – 61 млн. грн).

Містична драма «Ефір» – авторська версія легенди про доктора Фауста. Цього разу він виступає у ролі військового лікаря, який на початку ХХ століття проводить наукові експерименти з метою отримати владу над іншими людьми. Дія фільму розгортається в часи Першої світової війни на теренах Галичини та Поділля.

Зйомки фільму почалися у Польщі, де було знято декілька епізодів, а після Львова продовжаться в Угорщині. повідомили кореспондентам львівської газети «Високий Замок» у прес-службі Держкіно.

Головні ролі у фільмі виконують польський актор Яцек Понедзялек, угорець Ласло Жольт та молодий український актор Остап Вакулюк. Для 25-річного Остапа це перший досвід у великому кіно. Він родом із Ходорова, вчився на актора драми в Національному університеті театру, кіно й телебачення імені Карпенка-Карого, згодом — на стипендії у відділенні кіно й телебачення польського Університету Шльонска (Силезія) та на стипендії в кіноакадемії міста Саламанки (Іспанія). – пише «ВЗ».

«Дуже задоволений, що зможу взяти участь у такій грандіозній «забаві» як зйомки цього фільму, — розповів Остап Вакулюк журналісту «ВЗ». — Мій персонаж — Тарас, простий парубок із села, який має дуже шляхетний, добрий характер. Йому допомагає власне той «доктор Фауст», який є головним героєм. Для зйомок в «Ефірі» пройшов декілька кастингів». Сестра Остапа — журналістка 24-го каналу Леся Вакулюк, розповіла журналістам «ВЗ» цікаву історію знайомства Остапа з режисером Кшиштофом Зануссі. Остап (тоді студент університету Карпенка) був серед восьми студентів, яких у розпал Євромайдану у Києві викрали працівники карного розшуку, замасковані під таксистів (про це писав і «Новий час» у № від…. 2014 р). Леся Вакулюк із великими труднощами розшукала брата в одному з райвідділів міліції Києва через «Громадське телебачення», підключивши адвокатів, омбудсмена, нардепів, почала визволяти й інших студентів.

Щоб Остапа знову не заарештували, його переховували у різних місцях. Аж поки не трапилася нагода відправити його до знайомих у Польщу — Леся довідалася, що уряд Польщі дає стипендії для навчання у вузах українцям-євромайданівцям. Так Остап почав опановувати фах продюсера у відділенні кіно та ТБ університету Шльонска. Білоруська колега Лесі, Поліна Новіцька, запропонувала познайомити його із Зануссі. Адже було відомо, що метр режисури завжди допомагає студентам. Спочатку знайомство із знаним режисером здалося чимось неймовірним. Але воно сталося. Кшиштоф Зануссі «взяв шефство» над Остапом Вакулюком, навчав його, радив, які фільми переглядати, що читати, що і де дивитися. Також Зануссі допомагав багатьом іншим студентам. «Він завжди казав їм: акторство — важка праця, і не треба тільки акторством заробляти собі на життя. Треба шукати інші джерела прибутку», — розповідає Леся Вакулюк журналістам «ВЗ».

У кінострічці також зніматимуться українські актори Остап та Дмитро Ступки, Станіслав Колокольников, Марія Рябошапка, Олександр Логінов.

Також глядачі з Жидачівщини в окремих епізодах (якщо вони увійдуть до картини) зможуть побачити й ще кількох наших земляків. У масових сценах до фільму «Ефір» польського режисера взяли участь львівські реконструктори з ГО «Товариство жертв війни «Пам'ять», а серед них і Володимир Гаврон (Жидачів), Мар’ян Кушнір (Гніздичів), Василь Мицик (Вільхівці).

Фільм, окрім фінансування Держкіно, створюється й за підтримки Польського інституту та Мністерства культури Польщі, Угорського й Литовського кіноінститутів. Продюсери: Януш Вахала (Польща), Олена Фетісова та Володимир Козир (Україна, «Кіностудія Інтерфільм»), Джудіт Тус (Угорщина), Уляна Кім (Литва).

Критики називають Кшиштофа Зануссі “українофілом”. Цей відомий кіно- й театральний режисер, сценарист і кінопродюсер під час Революції Гідності разом із іншими польськими діячами театру і кіно — Єжи Гоффманом, Євою Шикульською, Барбарою Брильською — виступив із підтримкою українського народу, а також зі зверненням відпустити Олега Сєнцова з російської тюрми. Неодноразовий лауреат провідних міжнародних кінофестивалів, має величезну фільмографію. Найвідоміші його стрічки — «Сімейне життя» (1971), «Захисні кольори» (1976), «Константа» (1980), «Імператив» (1982), «Ілюмінація» (1973) та «Рік спокійного сонця» (1984).

Підготовлено за інформацією https://wz.lviv.ua


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин