Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що принесе новий навчальний рік для сільських шкіл?

У новому 2017-2018 навчальному році за шкільні парти сяде понад 730 першокласників. За інформацією відділу освіти Жидачівської РДА, до 34 загальноосвітніх закладів цьогоріч піде 370 учнів перших класів, 259 першачків вперше переступлять пороги шкіл у Ходорівській ОТГ. До чотирьох шкіл Гніздичівської об’єднаної громади піде 69 учнів перших класів, до шкіл Новострілищанської ОТГ – 34 учні. Щоправда, скільки учнів навчатиметься у перших класах, достеменно стане відомо лише після 5 вересня, коли остаточно буде подана звітність та сформована освітня мережа відділами освіти райдержадміністрації та трьох об’єднаних громад.

До початку нового навального року в районі та громадах провели заходи з оптимізації освітньої мережі. Так, рішенням районної ради закрито початкові школи в с. Кологорах та с. Голешеві, Чертізьку школу перевели у початкову. У Ходорівській ОТГ ще навесні прийнято рішення про пониження ступеня Отиневицької та Жирівської ЗОШ з I-III ст. у I-II ст., Рудківцівської та Вербицької ЗОШ - до I ст. У Новострілищанській ОТГ теж відбулась реорганізація, внаслідок якої Квітневий НВК та Баківська ЗОШ I-II ст. шляхом приєднання реорганізовано в Баківсько-Квітневий НВК. Щоправда, таке рішення селищної ради, за попередньою інформацією, 5 вересня батьки та вчителі оскаржуватимуть у суді м. Львова.

У районі триває реорганізація шкіл, і, схоже, це лише початок. За попередньою інформацією, освітня субвенція наступного року суттєво зменшиться, а ось заробітна плата вчителів мала б зростати. Тож стоятиме дилема: закривати малокомплектні школи чи скорочувати педагогів.

Про реорганізацію малокомплектних шкіл йшлося й на нараді за участю голови Львівської ОДА із головами РДА та міськими головами міст обласного значення й директором департаменту освіти і науки ЛОДА.

«Значна кількість малокомплектних шкіл у сільській місцевості спонукає до оптимізації мережі навчальних закладів. Мета модернізації мережі навчальних закладів насамперед у тому, щоб дати школярам належні умови для навчання — тобто школу, в якій є теплий клас, їдальня, спортивна зала і головне – високий рівень освіти. Враховуючи велику кількість сільських шкіл, в яких немає сформованих повноцінних класів, ці заходи є виправданими та необхідними. Не можна надати якісну освіти у школі, де навчається кілька дітей, при цьому витрачати бюджетні кошти на утримання неповних шкіл. Тож до 5 вересня усі загальноосвітні навчальні заклади області незалежно від форм власності та підпорядкування повинні подати до департаменту освіти і науки Львівської ОДА «Звіт денного загальноосвітнього навчального закладу». За результатами поданих документів департамент освіти і науки ЛОДА проведе моніторинг відповідності цих звітів та фактично наявного контингенту учнів у закладах освіти.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин