Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Спілка учасників АТО Жидачівщини» відсвяткувала річницю створення

Досі ніхто з них не був особливо публічною людиною, громадським діячем, тим паче не замислювався про те, щоб організувати громадську організацію. Та війна, що постукала в їхні життя, змінила їх. Ось вже два роки як вони організувались у єдину спільноту, створивши «Спілку учасників АТО Жидачівщини». 9 липня 2015 року в районі зареєстровано громадську організацію, членами якої стали учасники антитерористичної операції.

 

Мало хто з пересічних жителів Жидачівщини сьогодні згадає, як починалася російська агресія щодо цілісності та суверенності України. 2014 рік вже далеко позаду, до антитерористичної операції, що досі ведеться у Східній Україні, вже більшість звикла. А тоді, починаючи з 2014 року, перша, за якою були і п’ята, і шоста хвиля мобілізації, торкнулася особистого життя сотень чоловіків та їхніх родин нашого рйону.

 

Повернувшись із передової, учасники АТО почали адаптовуватись до буднів мирного життя. Для багатьох воно виявилось складнішим за бойові дії. Важко було боротися із халатністю у військових частинах, бюрократичними перепонами, нерозумінням із боку чиновників. Тож постала вимога часу самоорганізуватись, щоб насамперед підтримати один одного та вже на зовсім іншому рівні взаємодіяти із представниками влади різного рівня.

- Зі статутом, установчими документами нам допомогли учасники АТО з Дрогобича, які теж організували громадську організацію. Святослав Багрій, за освітою юрист, доопрацював статут та підготував усі необхідні документи для реєстрації. Він і досі для нас найкращий експерт із юридичних питань, працевлаштування. Також врегульовувати питання із виділенням безкоштовних ліків, медичного обстеження, лікування тощо допомагає Михайло Микитин.

«До цього часу ми хоч і жили в одному місті, проте не були знайомі. Але в певний момент життя ми зустрілись і власне завдяки спільним зусиллям маємо дієву громадську організацію, - розповідає голова «Спілки членів АТО Жидачівщини» Тарас Стефанів». У 2014 році він у складі 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області (в той час такі створювались при обласних військкоматах і ОДА для охорони стратегічних об’єктів) був відправлений у зону ведення АТО.

- Багато що в житті доводилось робити вперше, що в зоні АТО, що в громадській діяльності. Але ми пройшли цей шлях, набули певного досвіду, вказали іншим на помилки, яких варто уникати. За час діяльності ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини» відбулось чимало заходів. Завдяки нашій ініціативі, підтримці управління соціального захисту, Жидачівського ліцею та Стрийського МРЕВ 35 учасників АТО отримали водійські посвідчення категорії «В». Наші хлопці взяли участь в «Іграх Героїв», організували футбольний турнір серед учасників АТО і в м. Жидачеві. Виготовили банери в пам’ять про загиблих учасників бойових дій, меморіальні таблиці в пам'ять про загиблих побратимів. Провідуємо могили наших героїв, намагаємось підтримувати рідних загиблих військовослужбовців Жидачівщини.

Ми допомагаємо не лише тим, хто входить у громадську організацію, а всім, хто до нас звертається, учасникам АТО в захисті, відстоюванні їхніх прав. Прикро, що багатьом хлопцям довелося виїхати на заробітки. Відсутність роботи, а найголовніше гідної оплати праці, змушує учасників АТО їхати за кордон, щоб прогодувати свої сім’ї, родини.

За час діяльності громадської організації налагодили співпрацю з владою, асоціаціями, громадськими організаціями, зокрема з ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня». Тісно співпрацюємо з учасниками миколаївської самооборони, волонтерами. Ця співпраця ведеться ще з часу, коли діяв єдиний Жидачівсько-Миколаївський військовий комісаріат. через який призивались хлопці обох районів, м. Нового Роздолу.

Багато нам допомагають і підприємці, хоча зараз їм несолодко живеться. Ми це розуміємо і особливо цінуємо їхню підтримку.

9 липня, у другу річницю створення ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини», ми відвідали могили наших загиблих побратимів, а пізніше зібрались, щоб обговорити плани на майбутнє. Тож, користуючись нагодою, вітаю побратимів, учасників ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини» з річницею, сподіваюсь на подальшу плідну роботу. Також висловлюю подяку всім, хто весь цей час був поруч із нами, допомагав у різний спосіб нашій громадській організації.

Олександра СТЕФАНІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин