Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

До Дня пам’яті і примирення

Напередодні Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги ми традиційно вшановуємо тих, хто віддав своє життя заради мирного неба над Україною у буремні роки Другої світової війни, приходимо до їхніх могил та молимось за упокій їхніх душ.

Не забувають про тих наших воїнів, котрі загинули і поховані далеко від рідного дому, і за кордоном. Так, голова ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини» Тарас Стефанів спільно з представниками української діаспори мали можливість віддати шану воїнам Першої української дивізії, які загинули у березні-травні 1945 року і покояться в Австрії. Українці відвідали Feldbach, Gnas, St. Stefan, Bierbaum, Unterauersbach та інші міста з могилами Героїв.

- Приємно вразило те, що усі могили наших земляків доглянуті і в належному стані, - зазначає Тарас Стефанів. - Великим здивуванням було побачити на надгробних плитах, над написами прізвищ (усі імена викарбувані українською і німецькою мовами) тризуб. Це при тому, що пам’ятники було споруджено у 1970-80 роках. Біля кожного полеглого українця ми молилися, палили свічку пам’яті і розгортали синьо-жовтий стяг, який супроводжував мужніх жидачівців на Євромайдані під час бойових дій в зоні АТО, побував уже більше ніж у 10 країнах і продовжує бути символом перемоги України.

«Усі імена, що вибиті на надгробних плитах воїнів Першої української дивізії, ми зафіксували. Тож, можливо, хтось серед цих імен, які ми оприлюднимо згодом, після узгодження з консульством, відшукає своїх рідних, які пропали безвісти у роки Другої світової війни», - висловив сподівання керівник ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини».

Варто зазначити, що більшість із загиблих у цих містах - молоді хлопці, які проявили у 1939-45 рр. свою мужність і доблесть. Схожа ситуація відбувається і зараз на сході України. Гинуть відважні та віддані військовослужбовці, які ще зовсім діти.

Пам’ятаймо Героїв, які пожертвували своїм життям, щоб жили ми. Слава Україні!

Олександра СТЕФАНІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин