Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Денькович – це Європа…

Саме такими словами оцінили господарку Богдана Деньковича французькі аграрники.

Делегація представників Аграрної палати Іль-де-Франс ознайомилася з діяльністю агровиробників Львівщини та побувала в господарстві Богдана Деньковича у Пчанах.

Візит французьких аграріїв відбувся у рамках співпраці між Аграрною палатою Львівської області і Аграрною палатою регіону Іль-де-Франс. У складі делегації - представники Аграрної палати регіону Іль-де-Франс (Франція) на чолі з президентом палати Крістофом Ілльєре та дорадниками французької сторони.

Уже за звичною нашою традицією Богдан Денькович прийняв поважних гостей з українською гостинністю. Колеги з Франції мали змогу оглянути господарку Богдана Степановича і гідно її оцінити. По їх обличчях було видно, що вони не сподівалися побачити таке високотехнологічне господарство. Як кажуть, знай наших, адже Україна недарма рахувалася житницею Європи. І сьогодні європейські аграрії, приїжджаючи в Україну, все більше і більше задумуються: підростає гідний конкурент на ринку.

Уже після відвідин ферм, зерносховища і інших об’єктів господарства “Пчани-Денькович», за філіжанкою кави я задав французам кілька запитань.

На питання, що очікували побачити в Україні, представник французької делегації Крістоф Ілльєре сказав, що цей візит - лише початок співпраці і його метою є обмін інформацією між українськими і французькими сільгоспвиробниками.

- Це означає, що Богдан Денькович може розраховувати, що у процесі співпраці його господарство отримає доступ до європейських кредитів і технологій?

- Мета візиту, сказав п. Ілльєре, - не стільки можливості доступу українських аграріїв до європейських ресурсів, як обмін досвідом, консалтингова допомога українським фермерам і сільгоспвиробникам у розумінні правил гри на європейському сільгоспринку. Адже, якщо говорити чесно, ми з вами конкуренти на європейському ринку, особливо щодо вирощування пшениці, рапсу.

- Оскільки українська продукція за собівартістю значно нижча від європейської, чи можна очікувати на якісь квоти для наших сільгоспвиробників?

- Нині ринки ніхто так просто не віддає, долучився до розмови голова аграрної палати Львівщини Ігор Вуйцик. - У нас була серйозна бесіда з цього питання з Ніколя Переном –аташе Франції з питань сільського господарства в Україні. Ми домовилися про спільні навчальні програми для наших аграріїв, які б ознайомили наших сільгоспвиробників із правилами, які є у Франції на ринку сільгосппродукції, щоб такі як п. Денькович мали змогу вийти на біржу сільгосппродукції Франції шляхом продажу фючерсних і форвардних контрактів.

Другий момент, аграрною палатою Іль-де-Франс буде надана можливість інформативно використовувати їхню французьку інформаційну базу щодо технологій та ринків збуту сільгосппродукції.

Французи, подякувавши, покидали господарку Богдана Деньковича, а він, закотивши рукави, пішов далі працювати. Можна сподіватися на навчання, допомогу і дорадчі служби, але досвід підказує, що тільки працею, розумним управлінням господаркою, коли одне тягне друге, можна досягти результату. А треба буде вийти на французький ринок – Богдан Степанович вийде. Є з чим, і знання є. Але від допомоги гріх відмовлятися.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин