Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Посади своє дерево у лісі, а ще краще – посади 100 дерев

Ліси, якими опікується Жидачівське ДП «Галсільліс», знаходяться на території 24 сільських і селищних рад й складаються з 204 невеличких ділянок, які розташованих серед сільгоспугідь, біля населених пунктів. Трудмться на підприємстві 29 працівників, які люблять свою професію, люблять ліс, і попри сьогоднішнє, скажемо м’яко, недоброзичливе ставлення до лісівників з боку громадськості, вони стараються доводити не словами а, гектарами відновленого і доглянутого лісу, що не все так погано у лісовому господарстві, як змальовують діяльність лісівників на окремих прикладах безгосподарських злочинних рубок.

- Безперечно, якщо бачити тільки зрубані лісові масиви, а ще зрубані без дотримання правил та технологій, невпорядковані, незачищені ділянки, то мимоволі виникає негативна думка про працівників лісу, - ділиться міркуваннями Ярослав Омелян, який вже шість років очолює Жидачівське ДП «Галсільліс».

- Ми працюємо по-іншому. Для нас головне у першу чергу відтворення лісових насаджень, забезпечення невиснажливого і безперервного лісокористування, покращення якості лісів. Минулого року працівники підприємства провели відновлення лісів на площі 44 гектари. На 17 гектарах проведено освітлення, на 26 – прочищення і на 8 гектарах – прорідження. Цього року плануємо провести лісовідновлення на площі 27,9 га.

Протягом 2016 року підприємство реалізувало через «Львівську Універсальну» товарну біржу 7425 метрів кубічних деревини на 4 млн. 126,6 тис. грн. Сплачено державі податків 1,68 млн. грн. Якщо говорити простіше, то площі, на яких рубається ліс, на 100 відсотків відновлюються. Показники нашого підприємства одні з найкращих в області.

Що значить посадити гектар лісу, мали змогу відчути цього тижня і працівники Жидачівської РДА та районної ради, які приїхали на рідні для заступника голови районної ради Ігоря Лалака батьківські місця. Більше 2000 саджанців разом із лісівниками «Галсільлісу» у Богом даний пречудовий день висадили працівники влади в Бориницькому лісництві на одному з відводів. Довелося трохи попрацювати. До речі, на гектар треба висадити близько 6000 саджанців. Тому ми, добре напрацювавшись, не посадили навіть і пів гектара. Норма ж для працівників лісництва – 1400 саджанців на двох у день. Повірте, робота нелегка. Можливо, років через 10 ці дубки, клени, буки, модрини і дугласія піднімуться. Розправлять крони, підуть у ріст, а ми, якось приїхавши до весняного лісу, подивимося на диво природи і із задоволенням відчуватимемо свою причетність до цього дива.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин