Львівський письменник Олександр Свєтогоров завітав до учнів Новострілищанської школи

14 лютого, у День Святого Валентина - покровителя усіх закоханих, цікава зустріч пройшла у Новострілищанській ЗОШ I-III ст.

На запрошення директора школи Наталії Тріщ до учнівської молоді, гостей завітав талановитий львівський письменник, бард Олександр Свєтогоров. Гість приїхав не з порожніми руками, а з презентацією своїх книг, одна з яких має промовисту назву - «Найромантичніше кохання». Власне, а про що говорити у День Валентина, як не про почуття?!

 

До зустрічі з автором у школі теж готувались. Учні 10-11 класів разом зі своїм вчителем української мови та літератури Ярославою Петрівною Литвин у театральній постановці відтворили один з епізодів твору, де йдеться про книгу книг, з якої варто черпати мудрість, яка є дороговказом у житті для кожної людини, - Біблію. Автору сподобалась інтерпретація учнів та вчителя, за що Олександр їм щиро подякував.

 

У книзі «Найромантичніше кохання» автор спробував передати свій життєвий досвід не лише своєму синову (бо книга писалась передусім для нього), але й усім молодим людям, що починають пізнавати навколишній світ. Адже саме мудрості бракує юним створінням, щоб не скалічитись у вирі закоханості, кохання.

Не кожні батьки чи навіть педагоги знайдуть у собі сміливість та потрібні слова, щоб поговорити зі своєю дитиною, учнями на дорослі теми. Засилля інформації про статеві стосунки на телебаченні, в журналах, Інтернеті не можуть гарантувати правильного їх сприйняття підлітками. Тож Олександр Свєтогоров у книзі «Найромантичніше кохання» ненав’язливо, в художній та доступній для підлітків формі розповідає про те, що таке кохання, як його відрізнити від закоханості й хіті, якими мають бути стосунки між хлопцем і дівчиною і як не помилитися при виборі своєї половинки. Торкається автор і питань моралі.

Спілкуючись з учнями Новострілищанської школи та школярами інших загальноосвітніх навчальних закладів, Олександр розповідав про себе, про свій життєвий досвід, про творчість, відповідав на запитання, а також дарував учасникам зустрічі позитивний настрій через пісні та музику.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати