Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Пам’ятаймо про загиблих, шануймо живих

З ініціативи Жидачівської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану та «Спілки учасників АТО Жидачівщини» 20 лютого у сесійній залі Жидачівської районної ради відбулась зустріч учасників Революції Гідності, учасників АТО, ветеранів війни в Афганістані та представників родин загиблих Героїв.

Свого часу Львівщина понесла великі втрати у чужій війні, що провадив Радянський союз в Афганістані. За час цієї війни загинуло 118 уродженців Львівської області. У революційні дні Майдану пожертвував своїм життям за кращу долю країни 21 Герой Небесної Сотні. У неоголошеній війні, яку веде супроти України путінська Росія, загинуло 272 кращі сини Львівщини. У ці пам’ятні дні згадуємо імена кращих синів Жидачівщини – Героя України, Героя Небесної Сотні, ходорівчанина Романа Точина, який загинув 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській у м. Києві; бійця батальйону «Львів», уродженця с. Монастирця Володимира Поповича, який загинув 17 серпня 2014 року поблизу Кримського на Луганщині: бійця 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади Мар’яна Козака, уродженця с. Іванівців, який загинув 3 серпня 2015 року поблизу Станиці Луганської; бійця танкового батальйону Романа Даньківа, уродженця с. Дубравки, який загинув 6 листопада 2015 року; бійця 72-ої бригади Валерія Сисоєва, уродженця с. Сулятич, який загинув 2 січня 2016 року; бійця 128-ої бригади Ярослава Цапа, уродженця с. Дем’янки-Лісної, який загинув 8 червня 2016 року поблизу Авдіївки, бійця-добровольця батальйону ім. Героя України генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії Ігоря Олеськіва, уродженця смт. Журавна, який помер 27 червня 2016 року; бійця 17-ої окремої танкової бригади Миколу Роговського уродженця с. Вербиці, який помер 15 липня 2016 року; бійця 14-ї ОМПБ Володимира Мельничука, уродженця смт. Гніздичева, який помер 28 серпня 2016 року, бійця 54-ої механізованої бригади 25-го батальйону «Київська Русь» Володимира Андрешківа, уродженця с. Бортник, який загинув 18 грудня 2016 року на Світлодарській дузі; Богдана Лепкого, уродженця с. Заболотівців, який загинув 3 травня 1981 року в Афганістані; Богдана Пастуха, уродженця с. Бортник, який загинув 26 січня 1989 року в Афганістані.

Учасники зустрічі переглянули фільм про Майдан, про війну на Сході України. Перший заступник голови Львівської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Ігор Табака розповів про відкриття 15 лютого у м. Львові храму Стрітення Господнього, до будівництва якого активно долучаються воїни-ветерани Жидачівщини та громадськість району. Так, під час проведення 26 червня 2016 року фестивалю патріотичної пісні в смт. Нових Стрілищах пожертвувано 15 тисяч гривень, жителі Ходорівської ОТГ зібрали на будівництво храму 50 тисяч гривень.

Від Львівської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану вручено грамоти та медалі «За звитягу» учаснику війни в Афганістані, декану Новострілищанського деканату УГКЦ о. Роману Став’яжу, голові ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини» Тарасу Стефаніву, воїнам-афганцям Ярославу Чорненькому, Оресту Пельо, Тарасу Слюзару, Івану Переговському.

Від Жидачівської РДА нагороджено грамотами за громадську діяльність, активну життєву позицію в підтримці захисників України, вагомий внесок у героїко-патріотичне виховання підростаючого покоління та з нагоди 28-ої річниці виведення військ з території Республіки Афганістан Ігоря Табаку, Ярослава Чорненького, Ореста Пельо, Тараса Слюзара, Віктора Лайтара, Петра Хоменка, Романа Став’яжа.

Від районної ради подяки за мужність і відвагу під час виконання військового обов’язку, активну життєву позицію в підтримці захисників України, спрямовану на соціально-правову підтримку воїнів-учасників АТО, вагомий внесок у героїко-патріотичне виховання підростаючого покоління, участь у будівництві храму Стрітення Господнього в м. Львові та з нагоди 28-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан отримали воїни-афганці Олександр Волянський, Василь Гудзоватий, Богдан Данчевський, Любомир Зубальський, Віктор Лайтар, Ігор Мельник, Василь Романович.

Ігор Табака подарував представникам районної влади книгу «Карпати – Гіндукуш», в якій подано спогади про афганську війну та розповідь про війну на Сході України. Книгу також передано до бібліотеки ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини».

Учасники зустрічі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, загиблих в Афганістані та полеглих бійців АТО хвилиною мовчання.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин