Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Давайте не будемо байдужими, щоб подвиг Небесної Сотні не залишився неоціненим»

20 лютого скорботним віче громадськість вшанувала пам'ять полеглих новітніх Героїв України.

У райцентрі біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні відбулось велелюдне віче за участю жителів міста, влади, учнівської молоді, ветеранських організацій. Біля пам’ятного знака та висаджених на алеї дерев у пам'ять про убитих героїв Революції гідності горіли лампадки.

 

Священнослужителі усіх конфесій міста провели поминальну молитву за Героїв Небесної Сотні, полеглих бійців АТО та учасників бойових дій в Афганістані. Панахиду відслужили декан Жидачівського деканату о. Василь Юрів, а також декан Новострілищанський о. Роман Став’яж, адміністратор храму свв. Бориса і Гліба м. Жидачева о. Ігор Марусин, сотрудники храму Воскресіння Господнього м. Жидачева о. Ярослав Турик, о. Роман Котів, сотрудник храму св. Архистратига Михаїла смт. Журавна о. Остап Юрів, настоятель парафії РКЦ в м. Жидачеві о. Томаш Лябус, настоятель храму Всіх святих УПЦ КП м. Жидачева о. Стефан Гарасимів та о. Іван Бойчин.

 

Декан Жидачівський протопресвітер о. Василь Юрів звернувся до присутніх із запитанням: «Чи ми преобразилися, чи ми змінилися, чи ми, крім нарікань, ще щось робимо?» Щоб молитва про мир та злагоду була почута, нам потрібні єдність, любов один до одного, бо в єдності – сила народу. Ворог не дрімає, й Україна досі в небезпеці, бо чи не кожного дня отримують важкі поранення, гинуть наші сини, побратими. Священик закликав кожного до молитви за військовослужбовців та за мир в Україні.

Під час скорботного віче до громадськості звернулася депутат Жидачівської міської ради, волонтер Майдану, член ГО «Білі берети» Богдана Пеняк. «20 лютого – це той відлік, що змінив наші життя. Ми маємо пам’ятати та згадувати усіх тих, хто, не замислюючись, пішов на смерть, хто не хотів помирати, хто хотів жити заради країни. Сьогодні дуже сумний день, але в ньому є багато надії, надії та відповідальності, тому що кожний з нас має розуміти, що жертву, яку понесли ці люди заради нас, ми маємо виправдати і ми маємо боротися далі. Ми маємо стояти горою перед тим загарбником, який насмілився нас убивати, який зробив у самому серці країни страшну рану. Ми маємо показати, наскільки ми сильні, розумні, наскільки ми любимо свою країну. Давайте не будемо байдужими, щоб подвиг Небесної Сотні не залишився неоціненим, щоб вбивці відповіли за те, що зробили»,- сказала у своєму зверненні Б. Пеняк.

У своєму виступі голова Жидачівського районного осередку, перший заступник голови Львівської обласної Української Спілки ветеранів Афганістану Ігор Табака закликав всіх не забувати про те, що на Сході України триває війна, підтримувати військових й дбати про родини Героїв. Розповів, що впродовж 18-20 лютого ветерани Афганістану, учасники Революції Гідності та АТО зустрілися із родинами загиблих українських Героїв, вклонилися могилам полеглих.

Про події Революції Гідності та війни на Сході України написано чимало поезій, пісень. Учасники художньої самодіяльності міста підготували художні композиції, у яких передали почуття, яке не в силі висловити словами. Христина Машталір та Вікторія Кулик прочитали зворушливу поезію. Тріо у складі Світлани Голобородько, Любові Брухаль та Романа Радкевича виконало пісню «За живих і чужих». З сольним номером виступила Соломія Кулик. Разом зі зразковим хоровим колективом «Струмок» Центру творчості для дітей та молоді (керівник Оксана Дахній) заспівав Андрій Осколіп. Хореографічну композицію до пісні «Небесну Сотню, Господи, прийми» виконав зразковий танцювальний колектив «Барви Удеча» міського Центру творчості для дітей та молоді (керівник Лілія Устрицька).

Захід організовано міським будинком культури «Папірник» (директор Микола Микитин). Ведучі - Андрій Осколіп та Соломія Лемеха, сценаристи - Надія Кореновська та Оксана Василюк, звукооператори - Андрій та Орест Щербакови.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин