Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Врегулювання пасажирських перевезень та ремонт доріг - основні проблеми Жидачівщини

Ось і дійшла черга до Жидачівського району. Нагадаємо, в області триває звітування голів районних державних адміністрацій.

Звіт у Жидачівському районі, запланований на 6 лютого о 17.00, розпочався з невеликим запізненням - всі чекали на Олега Михайловича Cинютку, який, попри зустріч із німецькими інвесторами, таки знайшов можливість персонально заслухати в.о. голови Жидачівської РДА Василя Татарина.

Для Василя Євгеновича це була чудова нагода продемонструвати при повному залі держслужбовців, учасників АТО, представників громадськості свою фаховість та компетентність як можливого керівника району, адже вже оголошено конкурс на посаду голови Жидачівської РДА й триває відбір кандидатів.

Звіт в.о. голови РДА про справи в районі був доволі ґрунтовним, чітко структурованим по галузях, правильно розставлені акценти, не позбавлений і самокритики. Зрештою, кожен із читачів може сформувати власну оцінку, перечитавши звіт в.о. голови РДА, оприлюднений на офіційному сайті райдержадміністрації.

Що ж стосується другої частини, то, як висловився сам голова Львівської ОДА Олег Синютка, розмова виявилась складною. Можливо, через те, що було поставлено багато конкретних запитань, претензій, які відносяться до компетенції влади районного рівня, а можливо, щось інше мав на увазі голова ЛОДА. Як відзначив Олег Синютка, у жодному з 12 районів, де вже відбулись схожі звіти, так гостро не поставала проблематика організації пасажирських перевезень. Чи не кожне друге запитання стосувалося як не пільгового перевезення, так зриву графіків руху перевізниками, непрозорого встановлення тарифів за проїзд, незабезпеченості доїзду до окремих населених пунктів району, зокрема до Дем'янки-Лісної, Лівчиць, Городищенського тощо. Налагодити належне транспортне сполучення між Ходоровом та Жидачевом наполягав у своєму виступі депутат Львівської обласної ради Андрій Чад. Що неналежна організація пасажирських перевезень - одне з найболючіших проблем району, видно навіть із кількості звернень з цього приводу на «гарячу лінію 112» - 109 скарг. До слова, звернули увагу голови ЛОДА й на роботу «гарячої лінії», оскільки скаржникам телефонують і просять забрати свої скарги або перенаправляють їх щодо недотримання графіків руху маршруток до райвідділу поліції, а слідчий у свою чергу змушений звертатися до скаржника за поясненнями. Чомусь не було озвучено під час зустрічі заява жителів с. Заріччя щодо неналежного забезпечення сполучення між Жидачевом та Новим Роздолом (відповідне звернення підписало 20 жителів села).

Друга найбільшою проблемою, що турбує жителів району, - це стан автомобільних доріг. Йдеться про автодорогу Миколаїв-Жидачів-Калуш. От якраз її ремонт й збираються у цьому році завершити. Які ще дороги вдасться відремонтувати цьогоріч, навіть сам очільник області не готовий був дати відповідь. Все залежатиме від фінансування, але натякнув, що, мабуть, це буде дорога з Нового Роздолу до Жидачева, бо коли Олег Михайлович їхав на зустріч, то завернув увагу саме на неї й пересвідчився, що ямковий ремонт, проведений восени 2016 року, не витримав і одного сезону. Не в кращому стані дорога з Жидачева до Ходорова та з Ходорова до Нових Стрілищ, додав А. Чад. Сільський голова Володимирців Володимир Ємець вже після завершення офіційної зустрічі нагадав О. Синютці й про дорогу з Журавна до Володимирів, статус якої ніяк не можуть визначити, а отже, хто та за які кошти її має ремонтувати.

Від доріг перейшли до мостів, зокрема на території Журавнівщини. За словами О. Синютки, з попередніх домовленостей вирішення цієї проблеми взяло на себе керівництво районної держадміністрація (тоді ще О. Пітула) та місцевої влади. За збігом обставин саме цього дня, 6 лютого, відбулась зустріч щодо ремонту моста, й на днях готуватимуть проектно-кошторисну документацію, повідомив приємну новину депутат Львівської обласної ради Ярослав Овсянецький.

Першому заступнику голови міста Жидачева Ярославу Гаврильчуку довелось пояснювати очільнику області, чому в Жидачеві погана питна вода. Мешканці міста вкрай незадоволені якістю того, що часто тече з їхніх кранів, бо цього й водою не назвеш. Але насправді не все так погано, запевнив Я. Гаврильчук, вода подається цілодобово. Звісно, є проблеми, але місто працює над їх вирішенням (йдеться про часткову заміну водопроводу). Також у перспективі планується реалізувати проект водопостачання міста завдяки будівництву водопроводу з Журавна. Вартість проекту на сьогодні орієнтовно 36 млн. грн. Олег Синютка нагадав, що в області працює програма «Питна вода», в рамках якої можна отримати невелике співфінансування на такого роду проекти.

Сільський голова Бережниці Гнат Кухта звернув увагу голови ЛОДА на захист прав дрібних сільгоспвиробників, які роками орендують та обробляють землю за межами населених пунктів, приносячи дохід до скарбниці державного й місцевого бюджетів, натомість можуть втратити право оренди землі в разі, якщо ці наділи, на яких вони господарюють, будуть виставлені на аукціон і право оренди викупить багатший орендар. Сільський голова с. Заріччя Микола Хомин озвучив іншу проблему – різке підняття цін на вуличне освітлення. Така політика енергетиків зовсім не сприяє відновленню місцевими радами у населених пунктах вуличного освітлення.

Голова ЛОДА Олег Синютка обіцяв з’ясувати законність розпорядження в.о. голови Жидачівської РДА щодо зімни тривалості робочого дня та невиплати 20% надбавки працівникам дошкільних установ.

Не так гостро, але все ж порушувалось питання відновлення роботи Жидачівського ЦПК (на сьогодні тривають роботи щодо запуску заводу, частково виплачуються заробітна плата та відрахування до фондів). За словами Василя Татарина, тривають перемовини й щодо відновлення роботи Жидачівського сирзаводу. Питання щодо проблем фінансування медичної галузі району та її реформування озвучив Михайло Микитин.

Про позитивну співпрацю Львівської обласної державної адміністрації та місцевого самоврядування говорили представники громади смт. Журавна (вирішення питань організації ремонту доріг) та голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр (придбання «Школярика», заміна частини водопроводу в рамках обласної програми «Питна вода»).

По завершенню офіційної частини голову ЛОДА ще довго не відпускали, намагаючись тет-а-тет донести до Олега Синютки свої проблеми та потреби. Крім цього, голова ЛОДА ще мав окрему зустріч з учасниками АТО, керівництвом району, відповів на запитання редактора часопису «Новий час».

Оксана ФРАНКІВ.

Голова ОДА відповів на запитання «НЧ»:

- На Вашу думку, яка сьогодні найнагальніша проблема в районі?

- Стан доріг і робота громадського автотранспорту. Якщо перша проблема є доволі типовою для всіх районів області, то, чесно кажучи, мене трохи здивували кількість проблематичних звернень щодо роботи громадського транспорту. Будемо скликати всіх докупи і спробуємо вирішити цю проблему.

- У районі ще є одна серйозна проблема – кадрова. Довший час немає голови РДА, а в місцевому суді - жодного судді.

- Оголошено конкурс на посаду голови РДА. Думаю, це питання скоро закриється. Щодо другого, то це не наша компетенція, але я почув проблему, і стосовно цього проведемо консультації.

- Чи вдасться до кінця року розв’язати питання створення об’єднаних громад?

- Я на це дуже сподіваюся і буду робити все від мене залежне, щоб цей процес пройшов до кінця року. Проблема за людьми і рішеннями органів місцевого самоврядування. Це розв’язало б для області багато проблем.

- Львівське сміття. Ви розпочали зустріч із заяви, що у Чертіжі не планується відкривати сміттєзвалище. Що це за нова тема?

- Не встиг я сюди доїхати, як мені телефонує дружина, а її теща, про те, що у Чертіжі має бути сміттєзвалище?!. До речі, моя теща родом з Чертіжа. Де вони це взяли? Тому я ще раз наголошую, що площадка для львівського сміття справді знайдена, проте не в Жидачівському районі. - Дороги. Зійшов сніг – зійшов асфальт. Як ви дивитесь на те, щоб укласти угоди з підрядними фірмами, які роблять ямковий ремонт, на обслуговування після цього ремонту. Можливо, якість робіт була б краща? - Давайте не будемо себе обманювати: ямковий ремонт треба робити щороку. Тому я прихильник капітального ремонту, як, приміром, це зроблено в Журавні. Цього року хочемо дотягнути цю дорогу до межі Калуського району і на Стрий через Дашаву.

Розмовляв Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин