Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ні про яку охорону здоров'я в українській медицині сьогодні не йдеться

Якщо говорити відверто про сьогоднішню медицину, то треба перш за все визначитися, на чиєму ти боці: медиків чи пацієнтів. Якщо брати до уваги перших, то тільки одна репліка, що цьогорічний районний бюджет на медицину спромігся натягнути фінансування аж на 8 місяців, одразу відіб’є будь-яке бажання дискутувати про реформи в медицині чи про якість медичних послуг. Якщо говорити з позиції пацієнта, то нащо мені здалася така медицина!..

І такий пацієнт їде до Стрия, Львова або й дальше, бо там є надія, що доктори професійніші, обладнання сучасніше, а гроші і так треба заплатити. Це не пусті слова.

За результатами дослідження компанії MedExpert, минулого року власні витрати людей на охорону здоров'я в Україні вперше в історії перевищили державні витрати.

Гучне затримання заступника голови МОЗ Романа Василишина на хабарі минулого року вже всі забули. Щоправда, тоді з уст генпрокурора Юрія Луценка прозвучало, що за тиждень чиновник у вигляді хабара отримував від 50 до 100 тисяч гривень. І це – побори лише одного чиновника з однієї лікарні. Можна лише уявити масштаби корупційних потоків у масштабах країни.

Корупція у медичній галузі. Жодні реформи не пройдуть, коли вона не буде знищена. Так, саме знищена, бо побороти її не вийде. Чому не вийде? А ви поїдьте до Львова у «8 лікарню» на Топольній і порахуйте на поверхах аптечні кіоски, кафешки, автомати і Бог ще знає що. Хтось з цього всього «годується». А добровільно-примусові «внески» у відділеннях без касових апаратів і квитанцій… Кажуть, що НАБУ не має чим зайнятися. Про те, що практично всі керівні посади розподіляються виключно між "своїми людьми", залученими в ці схеми, а також продаються і купуються", й говорити не доводиться.

Ні про яку охорону здоров'я в українській медицині не йдеться.

У цивілізованому світі будь-яка система охорони здоров'я складається з двох елементів: медичне обслуговування (лікування) та превентивна медицина, завданням якої є профілактика і рання діагностика хвороб.

В Україні етап превентивної медицини провалений цілком. Тому українці "косяками" пливуть до "рибних місць" і несуть тисячі, а то й сотні тисяч гривень лікарям і чиновникам. За даними кабміну, 43,6% видатків на охорону здоров'я ми платимо з власної кишені.

Реальних же цифр не знає ніхто. При цьому мова іде про суму не меншу ніж 50 мільярдів гривень. Нагадаю, що бюджет охорони здоров'я становить близько 50 мільярдів гривень.

Усвідомлюючи це, стає зрозумілим, чому за останні два з половиною десятки років жодних системних змін в охороні здоров'я не відбулось.

І на запитання: "Де загубилась медична реформа?" напрошується малоприємна відповідь: "Реформу загубили навмисне" зацікавлені у збереженні тіньових схем бенефіціари.

Це одна сторона медалі.

Існує інша – власне, взаємовідносини між лікарем і лікарнею.

Якщо в цивілізованому світі в умовах конкурентної боротьби за пацієнта лікарні конкурують між собою за кращих спеціалістів – то в Україні лікарі конкурують поміж собою за кращі "рибні місця".

І складно у чомусь звинувачувати практикуючих лікарів, адже вибір у них лише між жебраком або рекетиром. Тому й без системних змін у галузі нещодавнє затримання високопосадовця сприйматиметься практикуючими лікарями як чергове полювання на відьом у стилі сталінського "дела врачей". А що ви думаєте з цього приводу?

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин