Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

З перевізниками влада планує зустрічатись щомісяця, та чи від цього маршрутки їздитимуть вчасно?

Так, 20 січня об 11 год. в Жидачівської РДА відбулаться чергова зустріч перевізників із представниками влади та громадськості Жидачівщини. Обговорювали проблеми організації автобусного транспортного зв’язку між населеними пунктами району.

Предметом нової зустрічі стало обговорення питань якості пасажирських перевезень, дотримання графіків руху автобусів та зміни вартості пасажирських перевезень.

Схоже, що здорожчання проїзду, яке анонсували перевізники, дещо відтерміновується. 12 січня під час засідання Асоціації сільських, селищних рад Жидачівського району відбулось громадське обговорення зростання вартості пасажирських перевезень. Нагадаємо, Асоціація перевізників Львівщини заявила про намір з 12 січня підняти тарифи на проїзд. Перевізники, що обслуговують маршрути на території нашого району, намагались переконати представників влади та громадськості в крайній необхідності підняття тарифів на проїзд у маршрутках. Серед основних причин підняття тарифів перевізники називають: збільшення з січня мінімальної заробітної плати, здорожчання пального та автозапчастин. В.о. голови Жидачівської РДА Василь Татарин висловив сумніви в тому, що підняття рівня мінімальної зарплати переконливий аргумент щодо підняття тарифів, адже, найімовірніше, водії не працювали і не працюють за мінімальну зарплатню. Щодо здорожчання паливно-мастильних матеріалів та автозапчастин, то це дійсно впливає на рентабельність та якість перевезень.

Після годинних перемовин перевізники так і не змогли сказати, на скільки в грошовому (не у відсотках) виразі зросте проїзд на тих чи інших напрямках, але пообіцяли надати детальні розрахунки дещо пізніше. Попередньо, вартість проїзду зросте на 10% на рейсах міжміського та до 30% - на рейсах приміського сполучення. Мінімальна вартість проїзду становитиме 5 грн.

Оскільки у 2015 році Уряд позбавив державні адміністрації та органи місцевого самоврядування впливу на регулювання тарифної політики щодо транспортних пасажирських перевезень, то місцевій владі залишається лише контролювати якість надання послуг. Як запевнив в.о. голови РДА В. Татарин, у райдержадміністрації запровадять жорсткі заходи до перевізників, які допускатимуть порушення умов договорів на перевезення. В основному йдеться про порушення графіків руху, на що нарікає більшість пасажирів.

«Водії на маршрутах Львів-Журавно та Стрий-Жидачів хамлять пасажирам, поводяться наче автобус - їх приватна власність, їдуть, коли хочуть, не дотримуються графіків, особливо у вихідні (субота та неділя). Їдучи маршрутом, ведуть автобус з людьми як вантажне авто з мішками картоплі, розмовляючи телефоном по особистих потребах. Жахливі зриви маршрутів Львів-Монастирець, особливо у суботу, до трьох годин немає автобуса», - ось такі відгуки надходять до редакції.

Не краща ситуація й на напрямку Ходорів-Жидачів. А от, до прикладу, жителям с. Облазниці, щоб дістатись райцентру, потрібно спершу дістатись до Дашави чи с. Йосипович Стрийського району, щоб встигнути на автобус Стрий-Жидачів ч/з Гніздичів, або краще одразу їхати до м. Стрия, бо там вони зможуть напевно сісти на маршрутку, щоб заїхати до Жидачева. Тож у цих ситуаціях говорити про якість перевезень не доводиться.

12-го ж січня участь в обговоренні проблем маршрутних пасажирських перевезень взяли народний депутат України Андрій Кіт, голова районної ради Ігор Кос, голова Асоціації сільських та селищних рад Софія Ткач, селищні голови Новострілищанської ОТГ Галина Козяр та Гніздичівської ОТГ Іван Оліяр, голова громадської ради при РДА Ігор Николин, голова ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини» Тарас Стефанів, представники комісій громадської ради.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин