Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Дізнайся, чи ти не ВІЛ-позитивний

Із 21 листопада в Україні щороку проводиться інформаційно-просвітницька кампанія «Дізнайся про ВІЛ». У нашій країні зафіксовано епідемію ВІЛ-інфекції, оскільки виявлено 294 тисячі інфікованих осіб.

У Жидачівському районі з 1998 по 2016 роки виявлено 71 ВІЛ-інфіковану особу та 24 дитини, народжені ВІЛ-позитивними матерями. Впродовж цього року у районі виявлено 12 ВІЛ-позитивних осіб, у тому числі 4 дітей народжені інфікованими матерями.

Згідно з медичними дослідженнями в Україні виявлено лише 50% осіб із числа ВІЛ-позитивних. Вважається, що один хворий на ВІЛ може інфікувати дві особи. Для того, щоб зберегти життя та призупинити розповсюдження інфекції, проводиться низка заходів, що мають на меті виявити до 90% ВІЛ-позитивних осіб.

Вірус розповсюджується світом з 1982 року, коли його вперше було виявлено. З того часу вже напрацьовано певні заходи в боротьбі з цією недугою. Зокрема винайдено препарат, що зупиняє розмноження вірусу.

Як зазначає завідувач кабінетом «Довіра» в Жидачівській ЦРЛ Галина Гриців, якщо ще кілька років тому інфекція поширювалась в середовищі наркозалежних осіб і відповідно переважав внутрівенний спосіб розповсюдження ВІЛ-інфекції, то сьогодні переважає статевий шлях передачі інфекції, тобто соціальний статус ВІЛ-позитивних вже не відіграє жодного значення.

Тому лікар настійно рекомендує майбутньому подружжю, перш ніж створювати чи планувати нову сім’ю, пройти обстеження на відсутність вірусу ВІЛ. Зробити відповідний аналіз можна у кабінеті «Довіра» у Жидачівської ЦРЛ, що знаходиться у терапевтично-неврологічному корпусі лікарні. Забір венозної крові проводиться щоденно з 8.30 до 11.00, окрім п’ятниці та вихідних днів.

ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) – це хронічне вірусне захворювання, що руйнує імунну систему, робить організм людини вразливим до інфекції та може стати причиною розвитку СНІДу (у випадку відсутності належного лікування). СНІД (синдром набутого імунодефіциту людини) – остання стадія ВІЛ-інфекції, що може призвести до смерті.

ВІЛ передається:

через анальний, вагінальний та оральний секс без використання презерватива;

через спільне використання матеріалів для ін’єкцій (голки та шприци), а також інструментів для пірсингу чи тату;

від матері, яка інфікована ВІЛ, до дитини під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.

ВІЛ не передається:

при звичайному побутовому контакті: обіймах, рукостисканнях, поцілунках тощо;

під час користування предметами спільного вжитку: посудом, постільною білизною, рушниками тощо.

Пам’ятайте! ВІЛ – не є повністю виліковним. Проте існує медикаментозна терапія, завдяки якій людина може надовго залишатися фізично активною та вести повноцінний спосіб життя.

Лікування ВІЛ-інфекції в Україні безкоштовне.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин