Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Андріївські вечорниці об’єднали бібліотекарів Жидачівщини та Луганщини

Сьогодні подолати відстань більш ніж у тисячу кілометрів можна завдяки одному кліку комп’ютерної мишки. Скільки часу й які новітні технології потрібно для того, щоб подолати прірву між людьми? Виявляється, достатньо просто почати розмовляти однією мовою.

 

13 грудня 2016 року у Жидачівській районній бібліотеці відбулась безпрецедентна у культурному вимірі подія, й не лише для Жидачівщини. Андріївські вечорниці об’єднали бібліотечних працівників Жидачівської РЦБС та Новопсковської центральної бібліотечної системи Новопсковської ОТГ Луганської області. Долати час і простір вдалося завдяки комп’ютеру, інтернету та скайпу.

Андріївські вечорниці стали чудовою нагодою, щоб запізнатися українцям зі своїми традиціями та одне з одним. Розпочали знайомство з теплих слів вітань, якими обмінялись директори Жидачівської РЦБС Любов Янклевич та Новопсковської ЦБС Ірина Грачова. Спершу новопсковських колег вражали бібліотекарі та творчі колективи Жидачівщини. Учні Бережницької ЗОШ I-III ст. разом зі своїми педагогами Мирославою Черчик та Наталією Федоляк провели вечорниці з піснями та забавами, що побутують на Жидачівщині. Згодом естафету перейняли бібліотекарі, студенти професійно-аграрного ліцею та народний фольклорний колектив «Криниченька» із селища Новопсковськ, які продемонстрували традиції та забави, що побутують у них на Андрія. Виявляється, у нас більше спільного, ніж видавалось на перший погляд. Знайомити з традиціями, що поширені на Галичині, новопсковських друзів продовжили бібліотекарі Галина Дереш, яка говорила про традиційні напої від узвару до калганівки, та Віра Майора, яка розповіла про страви, якими смакують самі та пригощають гостей у час посту галичани. На святковому столі чого тільки не було - від голубців до пампушків та паляниць.

Також Наталя Федоляк для шановних гостей та присутніх подарувала надзвичайно ліричну, повчальну авторську пісню-молитву. На завершення скап-зустрічі бібліотекарі Новопсковської ЦБС та Жидачівської РЦБС, а також усі, хто в цей день завітав на Андріївські вечорниці, разом виконали колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю». Сповнені радісних та щирих емоцій, учасники зустрічі пообіцяли, що знайдуть можливість і таки завітають у гості вже не віртуально, а по-справжньому, щоб і надалі обмінюватись досвідом, спілкуватись та примножувати українські традиції.

«Наше знайомство з бібліотекою Новопсковська розпочалось з благодійної акції зі збору книг для бібліотек Східної України. З того часу минув майже рік, змінилась і директор Новопсковської ЦБС, але приємно, що наше спілкування не обірвалося. Якось на днях до нас зателефонувала Ірина Грачова й нагадала, що у планах їхньої бібліотеки було передбачено проведення скап-наради, й запитала, чи ми готові їх підтримати. Звісно, ми з ентузіазмом сприйняли таку можливість ближче запізнатися з колегами з Луганщини й подумали, що Андріївські вечорниці - це якнайкраща нагода для ширшого знайомства, розповіла Любов Янклевич.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин