Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Депутати Жидачівської районної ради підтримують ініціативу з часткового надходження рентної плати до місцевих бюджетів

24 листопада 2016 року на сесії районної ради депутати Жидачівського району прийняли звернення до депутатів Верховної Ради та Львівської обласної ради із закликом підтримати законопроект №3038 (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) у другому читанні.

Напередодні, 21 листопада 2016 року у сесійній залі Жидачівської районної ради у рамках круглого столу «Впровадження Ініціативи Прозорості Видобувних Галузей у Львівській області. Законопроект 3038 має допомогти розвитку сільських громад та справедливому розподілу рентної плати за користування надрами», організованому Національним секретаріатом Ініціативи Прозорості у Видобувних Галузях в Україні та Асоціацією «ЕнергоТранспарентність», в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID), депутати Жидачівської районної ради обговорили перспективи розвитку в регіоні видобутку нафти і газу та внесок галузі у сталий розвиток регіону.

Як зазначив голова Жидачівської районної ради Ігор Кос, на території району видобувні компанії отримали три спеціальні дозволи на геологічну розвідку та видобуток вуглеводнів. Отже, урахування інтересів місцевих громад на рівні селища, району та області при розподіл рентних платежів від видобутку нафти і газу, матиме позитивний вплив на розвиток інфраструктури регіону, пожвавлення його соціального та економічного розвитку.

Координатор Асоціації «ЕнергоТранспарентність» по Західному регіону Владислав Дейнеко наголосив, що з 2015 р. в рамках «Ініціативи прозорості у видобувних галузях» Україна готує щорічні звіти, які можна назвати «Білою книгою діяльності підприємств видобувної галузі в Україні». Документ розкриває інформацію не лише про обсяги видобутку корисних копалин в країні, а й про власників видобувних компаній, обсяги платежів, які компанії сплачують до центрального бюджету країни за видобуток корисних копалин. З прийняттям Верховною Радою у другому читанні законопроекту №3038, громади отримають й інформацію про обсяги коштів, які відраховуватимуться компаніями на користь місцевих громад.

Про «Ініціативу Прозорості у видобувних Галузях»

Перший український звіт з ІПВГ був представлений громадськості 7 грудня 2015 року в Києві. Завдяки Звіту ІПВГ тепер кожен має можливість дізнатись про основні родовища вуглеводнів України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів. Звіт ІПВГ формувався незалежним Адміністратором (Компанія «Ernst & Yang») на основі перевірених даних, наданих паралельно видобувними компаніями та державними установами. Починаючи з 2016 р. звіт охоплюватиме нафто-газову, вугільну та металургійну галузі.

«Ініціативу Прозорості у видобувних Галузях» є міжнародним антикорупційним стандартом забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджують 49 країн, зокрема США, Канада, Норвегія та Казахстан. Україна приєдналась до ІПВГ у 2013 р.

Наміри України у боротьбі із зловживаннями у видобувній галузі через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів України, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства "Відкритий уряд", домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.

Із звітом можна ознайомитись на сайті: https://eiti.org.ua/


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин