Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про права людини - через кіномистецтво

У Жидачеві пройшов 13-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини, що має на меті сприяння популяризації документального кіно та підвищення рівня дотримання прав людини в Україні. Фестиваль охоплює понад 250 міст та містечок України та знайомить глядачів з потужними історіями про права людини: про активність та байдужість, реабілітацію після війни, несприйняття інакшості, бунтівний підхід до освіти та інше.

 

Головною темою цьогорічного Мандрівного Docudays UA є девіз - «крізь ілюзії», адже сьогодні чимало країн і народів позбуваються своїх ілюзій. Руйнується ілюзія стабільності того світовлаштування, яке дотепер нібито існувало між державами, ілюзія всього світу щодо меншовартості українців, їх нездатності самоорганізуватися. Перед нами, українцями, постає питання позбавлення ілюзорних сподівань, що зміни відбудуться самі собою, що нова і могутня держава можлива на старих руїнах, без зміни свідомості, корупційних правил гри в економічній, соціальній і культурній сферах на прозорі тощо.

 

Мешканці Жидачева мали змогу переглянути два фільми. Перший - фільм режисера Сергія Лисенка "Енциклопедія Майдану", що є своєрідною історією волонтерства, боротьби з інформаційними війнами та боротьби з розчаруваннями. Як сказав один із учасників, до цього часу видно, як ця тема болить в одних людей і як зовсім байдужа іншим. Так, як і наше суспільство живе подвійними стандартами.

Другим фільмом для ексклюзивного перегляду стало кіно режисерів Аліси Коваленко та Любові Дуракової "Аліса у країні війни". Це історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка зіштовхується із проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.

Як зазначив один із учасників кінопоказу, він дуже вдячний режисеру фільму за роботу, він розуміє, як важко було провести зйомки, а ще важче пережити ті всі емоції та поділитися з іншими. Такі фільми нагадують нам, що ще нічого не закінчилося, подзвоніть туди, в зону АТО, до хлопців, напишіть їм листа, не забувайте тих, хто боронить ваш спокій...

Оксана ПОЛІВЧАК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин