Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Екскурсія учнів Журавнівського НВК стежками Степана Бандери

Славнозвісний політичний діяч, борець за права свого народу, один з ідеологів націоналістичного руху ХХ століття – його ім’я стало відомим далеко за межами України, ним захоплюється багато поколінь, а його особистість внесена в книгу національних героїв нашої країни. Музей, присвячений Степану Бандері, що знаходиться на малій батьківщині лідера ОУН, безперечно, є перлиною нашого краю. Історико-меморіальний музей розташований на його родиннім обійсті в Старому Угринові Калуського району Івано-Франківської області. З цим місцем пов’язаний один з найважливіших етапів життя Бандери – тут він народився, тут пройшли його юнацькі роки, сформувалися погляди на життя. Саме тут майбутній провідник ОУН загартовував себе, готуючи до подальших тортур, тут писалися перші сторінки довгої і важкої життєвої історії маленького Степана.

Нещодавно ми, учні 10-11-х класів Журавнівського НВК “СЗШ-ліцей”, під керівництвом нашого вчителя історії Надії Ярославівни Цибак відвідали цей музей, побували в помешканні Бандери, яке знаходиться на території комплексу. Тут панує неймовірна атмосфера минулого, ти немов переносишся на декілька століть назад, відчуваєш, як дух збіглих часів переповнює тебе. Стародавні фотографії, речі, пов’язані з іменем Бандери, неймовірні історії життя Степана Андрійовича викликають неймовірне захоплення цією людиною, підносять національну свідомість на вищий рівень, змушують замислитися над тим, які надлюдські зусилля були покладені у здобуття незалежності України.

У першому експозиційному залі розкривається історія дитинства Бандери, діяльність його батька о. Андрія, період навчання Степана у Стрийській гімназії та участь хлопця у “Пласті”. Другий зал присвячений виникненню та діяльності ОУН, навчанню Бандери у Львівській Політехніці. Тут знаходяться ексклюзивні фотографії та записи судового Варшавського процесу проти членів ОУН. Матеріали залу показують передумови нової хвилі зростання національної свідомості, причини та наслідки проголошення у Львові Акту відновлення державності України. Третій зал пов'язаний з діяльністю сім’ї Бандери в еміграції. Тут досконало показано інтер’єр кімнати політичного діяча, фотокартки з сімейного архіву, розкрито подальшу долю дітей Степана Андрійовича та його дружини Ярослави.

Останній зал – останні роки життя Бандери. Тут представлено особисті речі героя України: документи, друкарська машинка. Проте найціннішим експонатом, без сумнівно, є посмертна маска Степана Бандери.

На цьому екскурсія не закінчується. Ми мали змогу прогулятися відреставрованим обійстям, в якому народився і провів перші 10 років життя Бандера, побачити його меморіальний пам’ятник із могили відомого українця, яка розташована на мюнхенському цвинтарі.

Завдяки екскурсії ми дізналися багато нових, досі невідомих фактів життя Степана Бандери, розширили свій кругозір та провели просто чудовий день.

Анастасія Фартушок, учениця 11-го класу Журавнівського НВК “СЗШ-ліцей”.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин