Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Дбаємо про самотніх

Щорічно у першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери України. Це професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов'язку, в й за велінням совісті та покликанням душі.

Жидачівський територіальний центр здійснює соціальне обслуговування, виявляючи щодня турботу про людей, які потребують допомоги та підтримки, за принципами адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг.

Основною роботою відділення соціальної допомоги є робота 58 соціальних робітників, які працюють на території району і надають послуги 535 одиноким та одинокопроживаючим громадянам. В основному цю роботу виконують жінки, бо тільки жінка призначена всім своїм єством втамувати біль, дарувати любов, ніжність, ласку і доброту. Вони не тільки роблять все необхідне: миють, прибирають, доставляють продукти харчування, ліки, відвідують в лікарні, оформляють документи на отримання субсидії, допомагають в обробітку присадибної ділянки, а й вміють взяти чуже горе на свої плечі. Вони добрим словом лікують своїх підопічних. Бо спілкування, доброзичливе, чуйне ставлення – це також ліки. Вони вселяють надію до життя, і світлішають очі стареньких, коли бачать свого соціального робітника.

Події на Сході України покликали до виконання обов'язку із захисту Вітчизни тисячі її синів. Прагнучи сприяти реалізації законних прав та інтересів цих мужніх людей, членів їхніх сімей, соціальні робітники проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань забезпечення учасників АТО пільгами, санаторно–курортним лікуванням, психічною реабілітацією. Також соцробітники проводять обслуговування непрацездатних батьків, сини яких беруть участь в АТО.

У відділенні діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації (палички, милиці, інвалідні коляски, ходунки, багатофункціональні ліжка), що сприяє у наданні додаткових послуг для працездатних громадян району та інвалідів.

У відділенні соціально-побутової адаптації надаються медичні, психологічні та юридичні послуги. Діють два кабінети долікарської допомоги, де щодня з усмішкою зустрічають пацієнтів медичні сестри, а після обіду поспішають до тих, хто ні дня не може без них обійтися, для яких є чи не єдиним зв'язком із зовнішнім світом. Вони не залишають без допомоги й опіки жодну людину, яка потребує уваги.

З метою забезпечення та доступності соціальних послуг для громадян, які проживають у віддалених пунктах району, діє дві мультидисциплінарні команди у складі перукарів, медичних сестер, юриста. Протягом десяти місяців фахівці пробували у 37 населених пунктах району.

Для категорії громадян, які не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, створене і працює стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання на 30 ліжко-місць. У стаціонарному відділенні знайшли прихисток від самотньої старості понад 25 осіб. Це переважно ветерани війни і праці. Спілкуючись із людьми похилого віку, ще раз переконуєшся: людині для щастя потрібно не так уже й багато – їй просто необхідно бути комусь потрібною. Уваги у стаціонарі їм не бракує, адже працівники цього закладу прагнуть створити атмосферу сім'ї для тих, хто оселився тут за вимушених обставин. Тут є їдальня, пральня, ванна кімната, бібліотека, капличка. Інформацію з преси про новини в державі доводять працівники відділення, у свята відбуваються Богослужіння. Надаються послуги перукаря, юриста, психолога. Підопічні забезпечені цілодобовим медичним обслуговуванням і чотириразовим харчуванням.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально–технічної бази, надає грошову допомогу для одиноких громадян, які перебувають у лікувальному закладі. Надаються послуги перукаря, кравчині, шевця на платній та безоплатній основі. Проводиться робота із залучення спонсорів. Так, двоє мешканців м. Жидачева виділили засоби реабілітації (4 коляски та 3 ходунків), які надаються у безкоштовне користування громадянам похилого віку.

Протягом 2016 року 86 спонсорами було виділено продуктові набори для 425 одиноких громадян на суму 49 480 грн. До спонсорської допомоги долучились 4 священнослужителі.

Вишукуються шляхи залучення волонтерів до волонтерської діяльності. Терцентром до волонтерської роботи залучено 8 осіб.

Територіальний центр – установа, яка на практиці допомагає знедоленим і самотнім, забезпечує належний рівень соціального обслуговування, виявляє щодня турботу про людей, які потребують допомоги та підтримки. Адже надання соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини, - головне завдання працівників соціальної сфери.

Ярослава ДАШАВСЬКА, завідуюча відділення соцдопомоги.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин