Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Прапори з Ходорова та Жидачева на Покрову замайорять на Говерлі

Прапори чи не з усіх міст, містечок України, знамена бойових бригад, волонтерських сотень Майдану 14 жовтня замайоріють на найвищій вершині Карпат — Говерлі. Серед усіх цих блакитно-жовтих стягів розвіюватимуться на вітрі й прапори з Ходорова та Жидачева, а також знамено від львівської сотні Майдану в пам'ять про ходорівчанина, майданівця Романа Точина.

 

Об'єднала всю Україну у таку своєрідну блакитно-жовту нитку Аріадни, зіткану з більше як двох сотень прапорів, волонтер, військовий журналіст Катерина Валевська з однодумцем Віктором Галушкіним. Разом вони подолали тисячі кілометрів, побували у більш як 240 містах України, пронісши ідею єдності та патріотизму.

 

5 та 6 жовтня організатори всеукраїнської акції побували в Ходорові та Жидачеві, долучивши й прапори наших міст до символічного ланцюга єднання. Впродовж цілого дня перебування у Жидачеві Катерина спілкувалася з мешканцями міста. Кожен охочий мав можливість долучитися до акції, написавши побажання на прапорі від міста. Допомогли в організації акції в Жидачеві волонтери ГО “Народний легіон”.

“Всеукраїнська акція розпочалась 14 вересня 2014 року з Майдану Незалежності у м. Києва. Це той час, коли наших захисників вибивали батальйонами, коли створювались “котли”. Мета ходи — пройти всю Україну пронести дух патріотизму, вшанувати пам'ять героїв Майдану, Героїв АТО. Від міста до міста, від бригади до батальйонів приєднати прапори, на яких люди пишуть свої думки, щоб силою думки, віри і молитви зупинити в Україні війну. Бог нас не бачить, він читає наші думки, і чим більше людей буде сконцентровано на одній мрії, тим скоріше ми переможемо цю чуму, яка настигла й Україну і весь світ. Переможемо ми цю чуму своєю духовністю, своїм інтелектом. Ці прапори проїхали всю фронтову, прифронтову лінію Луганщини, у новорічну ніч були розгорнуті на передових позиціях “Айдара” під Горлівкою. З 14 серпня рухаємось західною Україною. Так от крокуємо до с. Микуличі Івано-Франківської області, де на Покрову зберуться патріотичні сили з усієї України - це і представники спілки АТО, це і самооборона, волонтери, майданівці, козаки. Будуть освячені прапори. 15 жовтня зранку всі ці прапори ми піднімемо на найвищу точку України — Говерлу, щоб ближче до неба, до Бога донести думки українців. Попросимо пробачення за всіх байдужих. Попросимо в Бога прозріння для всіх людей, попросимо у Бога розумних і мудрих правителів, попросимо миру, перемоги, довгих років процвітання Україні. А найголовніше - попросимо для наших захисників терпіння, здоров'я та якнайшвидше повертатися з перемогою. Запустимо тисячу янголів для нашої Небесної Сотні, небесного війська. Цих янголів робить жінка в Чорноморську (Одеська область)”, - розповіла Катерина Валевська.

Катерина каже, що негативно зустріти таку акцію просто неможливо, хоча бувають й винятки. Прикрий інцидент трапився в Одесі, де місцева влада відмовилась приймати акцію, але це не завадило її організаторам втілити задумане.

“Є розумні, а є дурні, які просто відмовляються від акції. Я їм кажу: “Ви розумієте, від чого відмовляєтесь? Це акція на честь героїв, заради миру й перемоги України. Ця акція не потребує видатків з бюджету міста, вона не вносить дисгармонії, навпаки, прикрашає місто. Люди приходять, підписують побажання, спілкуються. Акція настільки позитивно проходить, бо прозрівають люди, навіть сепаратисти. Ми маємо зараз боротися за кожну людину. Ця акція об'єднує людей, патріотів своєї держави”, - додає Катерина.

Представники товариства “Сокіл” м. Жидачева також приєднали й прапор в пам'ять про загиблого побратима, бійця 23-ї бригади “Карпатської Січі” Мирослава Мислу, який загинув 2 жовтня.

Окрім цієї всеукраїнської акції, Катерина Валевська готує фотовиставку “Обличчя війни, обличчя України”, пише книгу “Під небом України”. Ще не так давно жінка працювала вчителем російської мови та літератури, а за два останніх місяці беж жодних словників вивчила українську мову й вільно спілкується нею. “Коли я йшла в цю ходу, то замислилась, як я поїду в таку священну акцію і буду розмовляти російською мовою?! Кажу, Боженька, давай допомагай. (Сміється). Місяць походивши західною Україною, мені вдалось подолати цей бар'єр, зразу почала писати українською. Умисне до сих пір не користуюсь словниками. Вивчаю мову за принципом народної мудрості: якщо постійно подавати милиці, то можна залишитись калікою”, - ділиться досвідом волонтерка.

Весь свій час Катерина допомагає учасникам АТО проходити реабілітацію, соціальну адаптацію, часто буває на передовій як військовий журналіст.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин