Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Козацький гарт» - випробовування для тіла та духу

Минулих вихідних 10-11 вересня на околицях Жидачева пройшов другий етап вишколу «Козацький гарт». Про особливості цих дводенних навчань розповідають його організатори волонтери ГО «Народний легіон».

Про особливості «Козацького гарту-2»

Дві доби навчань, загалом близько 18 годин теорії та практики. У руках кожного курсанта – справжні макети стрілецької зброї: більше 30 різних модифікацій АК. Завдання строго дозовані: ліпше вивчити менше тем, зате ґрунтовно. Основа навчань – початок курсу молодого бійця та окремі елементи роботи розвідки.

Стиль вишколу – без премудростей і складної термінології. Інструктори з Центру Тактичної Підготовки «Бескид» зважили на різний рівень підготовки групи, адже участь брали як і ветерани АТО, так і люди, що вперше тримали зброю. Родзинка вишколу – змагання, імітація бою на страйкбольних приладах.

«Козацький гарт-2» - лише цеглина у тривалому процесі військово-патріотичного навчання молоді Жидачівського району. Змінити докорінно ситуацію з цивільним захистом і самотужки підготувати населення ми. Звісно. не в змозі. Але закласти міцний ґрунт на локальному рівні і популяризувати мілітарну просвіту нам, думаю, під силу.

Про вишкільників

Кількість курсантів – стабільна. (Цього разу було більше 30 людей). Попри активну рекламу заходів, постійну роботу з молоддю охочих навчатись не надто збільшується. Зате є кістяк – добровольці з Гніздичева, Монастирця, Журавна, Ходорова, навіть, зі Львові і Тернополя спеціально приїздять. Ось враження однієї курсантки: «Море емоцій, адреналіну та кайфу! Борщик смачніший ніж дома та картопелька по-домашньому! І багато мужніх та красивих хлопців!»

Про мету

Принцип, на основі якого діє вишкільна система «Народного легіону»: бути готовим до будь-яких вибриків долі. Тому акценти не лише на військовій чи медичній тематиці, а й моральному та загальнофізичному гарті. Сповідуємо комплексний підхід до виховання і хочемо, аби так само діяла шкільна освіта і Міноборони. Натомість, маємо парадокс – добігає кінця третій рік війни, а справа загартування молоді та цивільного захисту надалі зостається у руках волонтерів та парамілітарних організацій. Держава в цьому елементі вельми буксує. Яскравий приклад: у школах Жидачівщини досі немає жодного макету зброї і належної кількості джгутів для тренувань. За зразок ставимо маленьку Естонію чи Ізраїль. В обох випадках підготовка «мирних людей» до умов війни на високому рівні. Адже там розуміють, що військо самотужки потужних ворогів не здолає, потрібна надійна підмога в тилу.

Про витрати

Більшість коштів на організацію вишколу ми шукали по своїх кишенях, трохи допомогли знайомі. 800 гривень - внески 25 учасників, цього вистачило хіба на придбання харчів. До того ж учні та студенти могли займатись майже задарма. Жодних меценатів чи підтримки влади. Окрім участі військкомату, який надав декілька макетів та відрядив службовця. Загальна сума витрат сягнула 4500 тисяч гривень. Для нас це велика, майже непосильна сума. Але ми відчуваємо обов‘язок продовжувати. Перед тими хлопцями, що на фронті, і перед тими, хто вже ніколи звідти не повернеться.

Про помічників

Дякуємо інструкторам з ЦТП «Бескид» (Львів), партнерам з ГО «Українська Галицька Асамблея» та «Сокіл».

Спасибі отцю Ярославу Турику, Жидачівській міській раді, районному військкомату, часопису «Новий час», волонтерам на кухні та усім учасникам. Далі буде. Тримаймо порох сухим!

Організатори вишколу, волонтери ГО «Народний легіон».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин