Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Річницю утворення громади святкували у Новострілищанській ОТГ

Серпень 2016 року видався багатим на знакові події — це і ювілеї з дня народження Івана Франка, 25-річчя Незалежності України, а для жителів Новострілищанської об'єднаної територіальної громади ще й рік з часу утворення громади.

28 серпня, у День Успіння Пресвятої Богородиці, припала річниці утворення Новострілищанської об’єднаної територіальної громади. Саме 28 серпня 2015 року голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка надав висновок про законність утворення цієї громади на теренах Жидачівщини. Святкування розпочалось зі Святкової Літургії, яку відслужив у церкві Успіння Пресвятої Богородиці в смт. Нових Стрілищах декан Новострілищанського деканату протопресвітер о. Роман Став'яж. Йому під час Літургії співслужили адміністратор церкви о. Василь Прищ, священики з парафій сіл Баківців, Бертишева та Репехова о. Андрій Соколовський, сіл Ліщина та Орішківців о. Василь Хемій, сіл Дев’ятник та Ятвяг о. Андрій Барабаш, с. Дуліб о. Михайло Микитчин.

 

Після Богослужіння молодь та всі охочі мали змогу спостерігати за спортивним двобоєм футбольних команд «Прикарпаття» Нові Стрілища та «Зоря» Бортники. Для невгамовних та спритних організували козацькі розваги, на переможців яких чекали нагороди.

У післяобідню пору розпочалось основне святкове дійство — концерт, приурочений 25-ій річниці Незалежності України та річниці утворення Новострілищанської ОТГ. Ведучі заходу, а це переможці конкурсу «Міс&Містер Новострілищанської об’єднаної територіальної громади-2016», що пройшов у с. Кніселі 7 серпня, Христина Сенів та Іван Гузар за три з половиною години встигали не лише представляти учасників та гостей концерту, а й самі залюбки демонстрували свої вокальні та акторські здібності. Ведучі розповіли історію утворення громади, центром якої є селище Нові Стрілища. В єдину громаду об’єдналися села Старі Стрілища, Лінія, Баківці, Квітневе, Закривець, Репехів, Трибоківці, Кнісело, Бертишів, Орішківці. На території громади діють Новострілищанська ЗОШ І-ІІІ ст., Баковецька ЗОШ І-ІІ ст., Квітневий НВК, ДНЗ «Берізка». У громаді працюють 6 бібліотек та 9 Народних домів. Медичні послуги надають 5 ФАПів та амбулаторія загальної практики-сімейної медицини. У сфері обслуговування працюють 10 магазинів продовольчих товарів, 1 будівельний маркет, перукарня, 4 кав’ярні, готель, АЗС, 2 відділення зв’язку та відділення «Ощадбанку». На території громади діють такі підприємства: ТзОВ «Галбекон», ТзОВ «Птиця», ТзОВ «Львів-Агро», МП «Колос», ТзОВ «Лемберг-Агро», ТзОВ «Вінал-Агро» та 12 приватних фермерських господарств. Головою Новострілищанської об’єднаної територіальної громади 25 жовтня 2015 року обрано Галину Козяр.

У своєму вітальному слові голова Новострілищанської об’єднаної територіальної громади закликала до згуртованості для спільної праці на благо громади, бо лише спільними зусиллями можна подолати труднощі на шляху до зростання. Галина Козяр подякувала усій громаді, що так чисельно завітала на святкування, та побажала єдності й любові.

Музичне привітання для усіх дарувала переможниця фестивалю «Барви літа», що відбувся у м. Бібрка, жителька Трибоківців Оля Борачок, яка виконала пісню групи «ВВ» та Олега Скрипки «Країна мрій». Незважаючи на святковий настрій, ні на хвилину не забуваймо й про тих воїнів, які стоять на сторожі нашого миру. Організатори заходу та ведучі від імені громади висловили щиру вдячність нашим героям. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які вже ніколи не повернуться з поля бою... Учасники ансамблю «Мальви» Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. у пам'ять про українських воїнів виконали пісню «Вставай, мій народе, вставай» та «Моя Україно».

Ось і прийшов час відзначити переможців козацьких забав, якими стали команди Квітневого НВК та Новострілищанської ЗОШ. Нагороджували переможців селищний голова та депутат селищної ради Богдан Литвин. Також грамотами та подарунками відзначено футбольні команди Старих Стрілищ, Нових Стрілща, Репехова.

Справжньою окрасою кожної громади є її люди, які своєю щоденною працею, своїм талантом прославляють рідний край. В селі Орішківцях народився талановитий чоловік, Ярослав Польовий. Сьогодні він є автором пісень, що вже знаходять своїх шанувальників. Одну з них - «Квіти любові» автор виконав у подарунок своїм краянам. «Роки летять, та села не старіють. Так приємно сповістити вам, що за рік до нас в нашу громаду лелеки принесли аж 16 маленьких жителів, а 23 серпня 2016 року, у День Прапора України та напередодні 25-тої річниці Незалежності України, в селі Баківцях народилася наймолодша жителька Новострілищанської об’єднаної територіальної громади Софія Ковпак», - оголосили ведучі. Музичне вітання для наймолодшої жительки громади прозвучало від переможниці конкурсу у номінації «Міс глядацьких симпатій Новострілищанської ОТГ» жительки Нових Стрілища Олі Бельської, яка виконала з пісню «Діти України».

Перші свої вірші Ярослава Бачинська із с. Репехова почала писати в шкільні роки, ще у середина 60-х років. У її віршах ми поринаємо у щасливе дитинство чи знову віднаходимо почуття першої закоханості, у них і вдячність до матері, й зачарованість рідним краєм, глибокий патріотизм. Сьогодні поезія Ярослави Федорівни присвячена героям Небесної Сотні та воїнам АТО. Як каже сама авторка: «Кожен вірш – це моя життєва історія, це сторінка моєї України, борців за її волю».

Найстаршим жителем Новострілищанської об’єднаної територіальної громадина сьогодні є жителька Кнісела Текля Михайлівна Герич, якій 1 квітня 2016 року виповнилось 95 років. Для неї та усіх жителів прозвучало музичне вітання від переможниці конкурсу «Міс та Містер Новострілищанської ОТГ-2016» у номінації «найкраща пародія» Христини Драли «Сама файна». Музичну композицію «Батьки мої» для найстаршого подружжя подарувала Христина Сенів. А такий поважний титул як «найстарше подружжя громади» носитиме сім’я Володимира та Наталії Габрілів із с. Старих Стрілищ, яке прожило разом уже 65 щасливих років.

Дівчина, яка народилася в Росії, але глибоко залюблена в Україну, до якої разом з батьком та сестрою приїхала лише три роки тому. Вона вивчила українську мову, прийняла хрещення та почала писати вірші, в яких відчувається співпереживання за долю України, за її майбутнє. Олена Комарова проживає в селі Старих Стрілищах та бере активну участь у розвитку свого села та всієї громади. Вона стала переможницю у номінації «візитка» конкурсу «Міс та Містер Новострілищанської ОТГ-2016». Зі святкової сцени Олена читала авторську поезію.

Наймолодшим подружжям Новострілищанської ОТГ стала пара, яка побралися напередодні святкування, 26 серпня 2016 року — це Дмитро та Ірина Гірняки, уродженці Старих Стрілищ та Репехова. Музичну композицію молодятам подарував Іван Гузар, який вдало спародіював знаменитого «Дзідзя» виконавши композицію «Я і Сара».

У мальовничому селі Квітневе народилася талановита поетеса Ірина Красуляк. Перші вірші почала писати ще в шкільні роки, зараз дівчина пише про героїв Майдану та воїнів АТО. Ірина проживає в місті Львові, закінчила художню школу, працює художником-дизайнером. Вірш Ірини Красуляк прочитала бібліотекар села Квітневого Руслана Олексіївна Шевц.

Так повелося, що в сучасній родині зростають одна-дві дитини. Навіть у громаді вже нечасто зустрінеш багатодітну родину, та все ж вони є. У селі Трибоківцях живе Катерина Миколаївна Фостик, яка разом з чоловіком виростила й виховала 9 дітей – це найбагатодітніша сім'я у Новострілищанській ОТГ. Катерині Миколаївні Президентом України присвоєне почесне звання «Мати-героїня». Для щасливої багатодітної родини та для всіх матерів-героїнь прозвучало музичне вітання від студентки Львівського університету ім. І. Франка, жительки села Баківців, Галини Бачинської.

20 років минуло з того часу, як покинув рідне село Старі Стрілища Богдан Максимків. Вже багато років чоловік живе в Нью-Йорку. Попри щоденні турботи Богдан Максимків знаходить час для творчості та пише вірші про Україну, про рідний край, деякі з них вже покладено на музику. Його пісні є в репертуарі відомих виконавців зокрема у Володимира Окілка. Дует Ігоря Раджапова та Ганни Пілющак Народного дому Нових Стрілищ виконав пісню Б. Максимківа «О, рідна мамо». Музичні вітання для жителів громади підготували також наймолодші учасники - учні Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст., молодіжний колектив с. Баківців та учасники театрального гуртка с. Трибоківців Марія Задорожна та Іван Гузар, які представили гумористичну виставу «Побожна».

Привітати жителів громади зі святом Незалежносоті України та річницею утворенням об’єднаної громади завітали відомі артисти співачка Оля Марченко та Світлана Весна.

Терени Новострілищанщини зберігають пам’ять про важкі часи національно-визвольних змагань, про людей, які боролись за волю України. У Нових Стрілищах народився провідник ОУН-УПА Микола Лебідь, родом із Бертишева священик, капелан УПА о. Василь Лаба. Дорогою ціною дісталася воля українцям. Боролися за волю України і вихідці з села Орішківців, одним з яких був Михайло Коцінський. Він пішов у підпілля ще зовсім молодим, саме у цей час у нього народилася донька Ганнуся. Перед черговим боєм хлопець написав своїй донечці вірш й таємно передав додому. Доня так і не побачила свого батька. А вірш Михайла жителі села Орішківців зберігають й до сьогодні. Вірш воїна УПА Михайла Коцінського «Побажання Гані» зачитала Ірина Бандура.

Гості святкування мали змогу переглянути виставки про історію та культуру, традиції рідного краю. Виставки підготували бібліотекарі та директори Народних домів громади.

З нагоди 25-тої річниці Незалежності України та першої річниці утворення Новострілищанської об’єднаною територіальної громади усіх учасників концерту нагороджено грамотами за активну громадську позицію та участь у святкуванні.

Організатор святкування - селищний голова Галина Козяр, заступники селищного голови Олена Бурбела, Ростислав Гапонюк, депутати Новострілищанської селищної ради, керівники Народних домів та бібліотек громади.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин