Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Родинні читання у Рогізно

19 серпня у День Преображення Господнього у селі Рогізно дітей та їхніх батьків запросили до Народного дому на родинні читання.

 

Запровадити добру ідею взялася місцева поетеса Наталя Тріщ разом із бібліотекарем сільської бібліотеки Оксана Яцикевич та директором Народного дому Ганною Гвоздик. Вперше побувала на такому заході в м. Миколаєві, де його організувала й провела Люба Хомчак. Тамтешнім батькам та дітям це так припало до душі, що тепер чи не щотижня вони збираються разом, щоб у родинному колі, яке щоразу розширюється, почитати цікаву книжку. Запровадити щось подібне п. Наталя захотіла й у своєму рідному селі.

 

Ідея полягала в тому, щоб не лише заохотити дітей до читання, але й батьків більше уваги приділяти своїм доням та синочкам, разом із ними проводити більше вільного часу. А ще так граючись діти легко навчаються, пізнають світ, вивчають щось нове й діляться своїми знаннями з оточуючими.

Очевидно, слово «читання» в розклеєних оголошеннях трохи бентежило та насторожувало дітей і дорослих, бо не надто жителі села поспішали до Народного дому. Але ті, хто прийшов, аж ніяк про це не пошкодували. Спершу діточки разом із своїми батьками та бабусями дізналися про розмаїття пернатих, які населяють простори України, мали змогу не лише побачити, як виглядає кожний вид пташок, а й почути їх спів і дізнатись, де найчастіше вони оселяються. Також з коротенького відеофільму малеча дізналася про рідкісних птахів, які потребують особливого захисту людини, адже вони занесені до Червоної книги України. По завершенні перегляду фільму діти, наче ті пташенята, випурхнули на вулицю й побігли на дитячий майданчик, який для них кількома роками раніше облаштували батьки. Розмістившись на килимках, діти разом із батьками залюбки читали вірші Богдана Стельмаха з книги “Пташки співають українською” та авторські вірші зі збірок для дітей поетеси Наталі Тріщ. Повправлявшись у читанні, діти залюбки бавились у ігри: “про сову та мишенят”, “скажи, що ти за пташка, й поділись своїм теплом”. А на завершення усі учасники родинного читання навчились робити паперових журавликів, які відтепер їм нагадуватимуть про щасливий літній день, який вони провели в цікавому товаристві, пізнали багато нового, а найголовніше - провели його у родинному колі. Прощаючись з організаторами, діти запитували, коли знову приходити.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин