Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Козацький гарт: тренування для сильних духом

У Криму – провокації, на східному кордоні країни – нагромадження путінських військ, з усіх новин линуть похмурі звістки буцімто скоро «велика війна». Що може простий українець в такій ситуації? Варіантів небагато. Або панікувати і збирати валізу за кордон, або готуватись до випробувань долі.

Саме для тих, хто обрав другий варіант, ми відновили традицію військово-медичних вишколів у Жидачеві "Козацький гарт".

13 серпня поблизу стадіону «Авангард» пройшов перший етап тренувань. Основне завдання – опанувати елементи тактики «малої війни» та навики володіння стрілецькою зброєю.

На вишкіл приїхали близько 30 учасників із району: від Жидачева до Монастирця. Як годиться, розпочали з молитви біля Меморіалу борцям за волю України, де поховані українські повстанці і невинні жертви сталінського терору. Декан Жидачівського деканату отець-мітрат Василь Юрів благословив учасників гарту напутнім словом, і ми рушили на тренування.

Вишкіл тривав від ранку й до вечора з перервою на обід.

Правильні бойові стійки, техніка безпеки зі зброєю, рух у малих групах, прикриття транспортом та злагоджена робота у будівлях – цього навчали професійні вояки Володимир Коцюба, Тарас Сус і Назар Колодій. Кожен з них пройшов жорстку школу війни і має за плечима чималий бойовий досвід.

Фінальний екзамен для вишкільників – змагання команд у «лазерболі». Це аналог «страйкболу», лиш замість кульок – електронні датчики. Дві команди повинні здобути контрольну висоту та втримати позицію впродовж певного часу. Тут злагодженість групи мала вирішальне значення. Врешті «червоні» здолали «синіх», вищий рівень попередньої підготовки дався взнаки.

Через брак часу тренінг з тактичної медицини провести не встигли. Але ми обов‘язково зорганізуємо продовження, де Богдана Пеняк, медик «Білих беретів», покаже, як рятувати життя в екстремальних умовах. Стежте за анонсами у пресі та соцмережах.

Дякуємо Жидачівському РВК, Жидачівській міській раді та усім, хто допоміг провести вишкіл.

Організатори тренування «Козацький гарт»: волонтери громадських організацій «Народний легіон», «Сокіл» та «Українська Галицька Асамблея».

Тримаймо порох сухим!

Тарас МАТВІЇВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин