Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Роль громадських організацій в розвитку громади

Про роль громадських організацій в розвитку територіальної громади говорили під час зустрічі представники різних громадських організацій Жидачівщини.

Зустріч відбулась 31 липня у сесійній залі Новострілищанської селищної ради. Учасники дискусії Олександра Баранкевич - керівник жіночого благодійного фонду «Наші візії», Галина Холявка як керівник та о. Анатолій Доманський як духівник спільноти «Українська Молодь - Христові», Галина Козяр, Оксана Липа - представники історико-культурного товариства «Дзвін» ділилися своїм досвідом, напрацюваннями.

 

Зокрема Олександра Баранкевич розповіла про діяльність, яку провадять «Наші візії» в м. Жидачеві ось уже 11 років, про реалізовані освітньо-культурні проекти, покликані змінити погляд на звичні для нас речі, такі як історична пам'ять, турбота про старість. Кілька проектів «Наші візії» присвячено тематиці ЄС та добросусідським відносинам, учнівським обмінам між Україною та Польщею, проблемам ВІЛ-СНІДу тощо. Також Олександра Баранкевич розповіла про досвід співпраці з такими серйозними міжнародними організаціями як Фонд «Відродження» та «IRIS» (Iowa Resource for International Service). Олександра радила, на що звертати увагу при написанні проектів, ретельно виконувати умови проекту та серйозно ставитись до звітування про пророблену роботу.

 

Яку роль у формуванні молоді відіграє спільнота «Українська молодь - Христові», розповіла її координатор Галина. «Тут знайдеш Христа, тут знайдеш себе, тут знайдеш себе в Христі» - гасло спільноти. Заснував цю спільноту як молодіжний рух ще Андрей Шептицький. Про історію спільноти, її відродження у 90-х роках та новітню діяльність розповів о. Анатолій. У с. Трибоківцях спільнота «Українська молодь - Христові» діє лише рік, але вже багато встигли зробити, а найголовніше - згуртувати молодь довкола християнських цінностей. «Молода людина, якщо вона митиме християнське виховання, стане запорукою побудови справді демократичного суспільства в Україні», - зазначив священик.

У свою чергу Галина Козяр розповіла про проектний досвід ГО ІКТ «Дзвін», а він доволі чималий, зокрема це освітньо-просвітницькі проекти, проекти у сфері розвитку сільського туризму. Також Галина Козяр розповіла про партнерську співпрацю в рамках кількох проектів з Асоціацією німецьких народних університетів в Україні (DVV International).

До уваги учасників зустрічі було представлено й діяльність громадських організацій та їхній внесок у розвиток громади на прикладі американських неурядових організацій «Gulf Coast Citizen Diplomacy Council» «Cleanpeace», «Manna», «Pensacola Young Professionals», що діють у м. Пенсакола (штат Флорида).

Зустріч ініційовано та організовано членами ГО «Фонд розвитку громади». Власне під час цього заходу відбулось представлення цієї громадської організації, що лише формується й розпочинає свою діяльність на теренах Новострілищанської ОТГ.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин