Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Ходорові горіло приміщення непрацюючого цукрового заводу

22 липня о 19:52 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в м. Ходорові по вул. Чорновола. Горіла покрівля приміщення, кажуть колишнього пісочного цеху, непрацюючого цукрового заводу.

 

«На момент прибуття рятувальників до місця виклику значна площа даху будівлі була охоплена вогнем. Через відсутність поблизу джерел водопостачання для пожежогасіння рятувальникам довелось організувати підвіз води. Воду підвозили з відстані близького одного кілометра. Оскільки будівля перебувала в аварійному стані, протягом всієї ліквідації пожежі для рятувальників існувала загроза руйнування та падіння будівельних конструкцій. О 23:50 вогнеборцям вдалось локалізувати та о 3:07 повністю ліквідувати пожежу даху і перекриття на площі 3 000 кв. м. До ліквідації займання залучили 56 рятувальників та 12 одиниці спецтехніки», повідомляється на сайті ГУ ДСНС України у Львівській області.

 

Сяйво цієї пожежі не на жарт налякало жителів Ходорова та довколишніх населених пунктів. Ось як відреагували люди на цю подію у соціальних мережах:

Тетяна: «То окреме видовище, як ми, мешканці вулиці, пережили ту ніч... І хоч би хтось від мерії чи району прийшов до нас і якоюсь інформацією заспокоїв. От коли вибори, тоді кланяються».

Олександра Колодницька: «Це не просто горить, це ж палахкотить, тріщить. Добре, що вітру немає. І погасити годі».

Анна Шийка: «Горить Велетень, який прославився своєю продукцією на цілий світ! Отакий «господар» в Україні...»

Юрій Труняк: «Австрія збудувала, поляки удосконалили, москалі СРСР розкрутили на весь світ, а наші так звані патріоти, які махали прапорами і ніколи не були в АТО, зруйнували 100-літню фабрику».

Віталій Ковальчук: «Тепер через 100 рокiв може й буде цукровня в Ходорові».

Л Лагодик: «Зараз зроблять оцiнку i за копійки продадуть. В нас все для людей. Вже комусь приглянулася територія».

Ця пожежа стала випробуванням на професійність у першу чергу для наших рятувальників. Першими на виклик виїхали вогнеборці м. Ходорова, згодом до них приєднались підрозділи з Жидачева та Журавна. Полегшував роботу пожежних команд той факт, що палаюче приміщення знаходилося у промзоні на безпечній відстані від житлових будівель. Також через те, що завод не працює вже 15 років і відповідно на території палаючого корпусу не було цінних матеріалів, не працювали люди, не було додаткової загрози. З іншого боку – через те, що завод недіючий, на його занедбаній території не передбачено жодного протипожежного гідранта чи бодай озера – це ускладнювало роботу вогнеборців. Найближче джерело водопостачання - колишні відстійники цукрового заводу та невеличке озерце, з якого здійснювався забір води під час гасіння пожежі житлового будинку по вул. Чорновола, 16, що сталася 26 липня 2010 року. Та цього разу доступ до цих водойм для пожежників виявився закритим. Хтось із місцевих встановив там огорожу. Залишалось єдине: поки не прибуде підкріплення зі Львова, користуватися гідрантом, що знаходиться на підприємстві «Дунапак-Україна». Але цього для гасіння пожежі такого масштабу виявилось вкрай мало (10 л подачі в секунду, працювало 10 пожежних стволів). Тому воду цистернами доводилось довозити з мікрорайону «Троянда».

Ще одна складність, з якою зіткнулися пожежні, – це висота, на якій палахкотів вогонь. Епіцентр загоряння був на даху будівлі, що розташована на висоті 20 м. Драбини пожежних машин, що є на озброєнні районного відділення ДСНС, сягають не вище 12 метрів. Ефект від гасіння був мінімальний, допоки на підмогу нашим рятувальникам не прибули підрозділи зі Стрия, Нового Роздолу та Львова. Завдяки злагодженій роботі рятувальників пожежу вдалося локалізувати о 3 год. після опівночі. На чергуванні до 9 год. ранку залишалися наші підрозділи, розповів начальник районного відділення ДСНС України у Львівській області Юрій Павленко.

За його ж словами, первинно-орієнтовні причини пожежі – порушення правил пожежної безпеки при проведенні зварювальних робіт. Як повідомили пожежників працівники охорони заводу, в цей день спеціалісти однієї з фірм мобільного зв’язку проводили монтажні роботи на димовій трубі. Розслідування ж щодо встановлення реальних причин загоряння проводять слідчі районного відділення поліції.

Пожежу, що виникла на території непрацюючої цукровні, фахівці ДСНС відносять до третього рівня складності.

Оксана ФРАНКІВ.

Зафіксував пожежу Володимир Олеськів.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин