Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ходорівчани збирають підписи проти закриття педіатричного відділення райлікарні

Та чи вплине це кардинально на процес реорганізації цього медичного закладу, сказати важко. Відповідний наказ Жидачівською ЦРЛ видано, а керівництво Ходорівської РЛ працівників дитячого відділення попередилопро звільнення.

З початку червня громадські активісти ініціювали збір підписів проти закриття дитячого відділення Ходорівської районної лікарні, після того, як дізналися про відповідний наказ керівництва Жидачівської ЦРЛ.

«Керівництвом Жидачівської ЦРЛ видано наказ про зміни ліжкового фонду Ходорівської РЛ, таким чином рішення «протягнули», обійшовши районну раду, оскільки в наказі не фігурує «закриття». А так звані зміни виглядають так: скорочення 20 педіатричних ліжок (з 20 наявних) і відкриття 10 ліжок денного стаціонару. Тепер не буде ургентного відділу педіатрії, тобто в позаробочий час і на вихідні діти позбавлені медичної допомоги в Ходорівській РЛ. Педіатрія у районній лікарні доведена до катастрофічного стану, й сталася така ситуація не сьогодні», - розповідає у телефонній розмові лікар-стоматолог, волонтер Юрій Юревич.

Проти закриття дитячого відділення підписалось, за словами Юрія, 65% працівників лікарні, не враховуючи тих, хто у відпустці. Також проти закриття відділення підписалось і 294 жителі Ходорова. Всі ці підписи додадуть до листа-звернення, якого днями подадуть на розгляд голові Львівської ОДА Олегу Синютці, розповідає громадський активіст Мирон Боянівський.

У цій ситуації лікарі лише заручники, відзначив у телефонному коментарі головний лікар Ходорівської РЛ Юрій Пушкар. Юрій Миколайович підтвердив, що справді дитяче відділення переводять у режим денного стаціонару на 10 ліжко-місць, що всі працівники відповідно до законодавства заздалегідь попереджені про звільнення, проте більшість із них буде працевлаштовано.

Отримати більш чітку статистичну інформацію про роботу дитячого відділення Ходорівської райлікарні не вдалося, натомість головний лікар запевнив, що відділення виконувало норму на 97-102%.

Відвоювати хоча б 10 стаціонарних ліжок дитячого відділення не полишає надії міський голова Ходорова Олег Коцовський і зазначає, що при правильному розподілі коштів медичної субвенції їх би вистачило на утримання Ходорівської райлікарні. Натомість цьогоріч лікарня недоотримали 2,5 млн. грн. З січня 2017 року ситуація кардинально зміниться, вірить Олег Теодорович і каже, що об'єднана громада зможе надавати послуги як первинної, так і вторинної медицини, якщо, звісно, не відбудеться реформа охорони здоров'я. На запитання: якщо все ж район не знайде кошти, щоб частково зберегти дитяче відділення, чи готове місто з власного бюджету дофінансувати його утримання, Олег Теодорович лише зауважив, що нехай спершу місту повернуть кошти.

За словами заступника головного лікаря Жидачівської ЦРЛ Михайла Майданського, наказ про зміну ліжкового фонду видано 27 квітня 2016 року. З 1 липня цього року він вступає в дію. Потреба у скороченні ліжкового фонду дитячого відділення – перевищення нормативів МОЗ, за якими на 10 тисяч дитячого населення передбачено 17,6 ліжко-місця, а по факту нормативи перевищено у два рази (40 ліжко-місць на 10 тис.). Ситуація щодо реорганізації дитячого відділення постала не сьогодні, а тягнеться років п’ять. Це питання вивчалось на комісіях, колегії, готувалось на розгляд сесії районної ради, проте було сказано, що зміна ліжко-фонду не сесійне питання, а компетенція центральної районної лікарні, зауважив М. Майданський. Натомість дитячого відділення збільшується на 10 ліжок денний стаціонар поліклініки, де з 1 липня буде 12 ліжко-місць та 0,5 ставки педіатра.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин