Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Грусятичах перекривали дорогу через землю

25 березня, у с. Грусятичах люди заблокували керівника дослідного господарства «Грусятичі» Інституту сільського господарства Карпатського регіону, вимагаючи зустрічі з керівництвом інституту, народним депутатом України. Жителі Грусятич та Ліщина вимагали роз’яснити ситуацію щодо реорганізації дослідного господарства та хто далі розпоряджатиметься землями, що зараз знаходяться у віданні ДГ «Грусятичі». Селяни вимагають врахувати їхні права на земельну частку /пай/ при можливому роздержавленні. В цей день до селян приїхали перший заступник голови Жидачівської РДА Василь Татарин та заступник голови районної ради Ігор Лалак. Очевидно, аргументи районних представників видались селянам непереконливими, й зранку 26 березня мешканці сіл Грусятич та Ліщина перекрили рух транспорту на автодорозі Ходорів – Нові Стрілища.

 

Такий крайній крок обурених людей багато хто розцінив як спроби дестабілізувати ситуацію напередодні виборів, що мали відбутися 27 березня у Ходорівській ОТГ, й що, мовляв, бунтарські настрої людей підігрівають різні політичні сили, щоб здобути собі рейтинг. Дехто вважає, що на такий крок селян «надихнули» дії їхніх сусідів із с. Дуліб, які подібними методами відстояли свої вимоги не відкривати у них на території свинарника.

 

Ситуація у Грусятичах могла вийти з-під контролю, якби все ж таки пізно ввечері до протестувальників не приїхав голова РДА Олександр Пітула. Після довгих переговорів конфлікт було згладжено й люди розійшлися по домівках з тою лиш умовою, що в понеділок, 28 березня, ініціативна група від громади зустрінеться з головою РДА в Жидачеві й у більш цивілізованій обстановці висуне вимоги, через які люди й вийшли на вулиці.

28 березня, о 12 год. у залі засідань райдержадміністрації відбулася робоча зустріч Олександра Пітули із представниками ініціативної групи громади. У зустрічі також взяли участь перший заступник голови РДА Василь Татарин, керівник дослідного господарства «Грусятичі» Михайло Луців, начальник відділу Держгеокадастру у Жидачівському районі Степан Скрип, начальник відділу розвитку територій, власності та приватизації Жидачівської районної ради Марія Гавінська, сільський голова Грусятич Олена Бурбела.

За підсумками зустрічі голова РДА запропонував один із варіантів вирішення законного права жителів громади на земельну частку пай. Наразі невідомо, чи відбудеться роздержавлення землі, що належить ДП «ДГ «Грусятичі», тому говорити про її паювання передчасно. Проте для того, щоб зняти соціальну напругу в громаді та на практиці реалізувати право жителів Грусятич та Ліщина на отримання земельної частки (паю), як варіант може розглядатися розпаювання земель запасу, земель за межами населених пунктів ради. Це лише один із варіантів, наразі райдержадміністрація шукає інші можливі шляхи вирішення. З цього приводу запланована зустріч у Львівській ОДА, після якої у середу, 30 березня, з більш конкретними пропозиціями представники районної влади мали приїхати на схід села, що запланований на цей день у Грусятичах.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин