Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Нових Стрілищах жителі вийшли на толоку до парку

У центрі селища красується великий парк, проте за останні кілька десятків років від недогляду й запустіння він став занедбаним та більше схожим на ліс.

У парку розташований будинок Народного дому, на його території росте великий яблуневий сад. Проте чомусь жителі втратили до парку будь-який інтерес, використовуючи його хіба для пікніків та як смітник.

 

Кілька років тому попередній селищний голова Василь Газель робив спроби навести лад у цій зеленій оазі, хоч частково її розчистити. Минулого року вдалося дещо впорядкували територію біля Народного дому, молоді господарі, що живуть по вул. І. Франка. частково почистили яблуневий сад.

 

Цьогоріч долучитись до продовження доброї справи жителів селища заохотили й голова об’єднаної громади Галина Козяр та місцеві депутати. 20 березня на сході громади було сформовано ініціативну групу з організації толоки та розчистки парку. Наступної суботи, 26 березня, небайдужі новострілищанці взялися до роботи. Хто з сокирою, хто з пилою, хто граблями розчищали зарослі, збирали сміття. До дорослих долучалися й діти. До прикладу, Маркіян Гірняк попри свій юний вік уже активіст зі стажем, адже постійно бере участь у громадських толоках, як і його батьки. Щиро радіє такому ентузіазму своїх односельчан 83-річний Орест Васильович Турчин, який кілька десятків років тому разом зі своїми учнями саджанець за саджанцем висаджували у парку дерева, зокрема й рідкісних порід. «Про таку кількість помічників, як сьогодні, я міг тільки мріяти», - згадує про ті часи Орест Васильович і бідкається, що сьогодні вже не в силі допомогти односельцям, але прийшов бодай морально підтримати, підказати, як правильно підрізати дерева. Впродовж одного вихідного дня довершити справу не вдалося, тому роботу вирішили продовжити через тиждень.

Жителі селища виявили неабияку активність та організованість, чисельно відгукнувшись на оголошення, а хто не зміг прийти на прибирання парку, той виділив кілька гривень для доброї справи.

Селищна рада та ініціативна група щиро вдячні усім, хто в той чи інший спосіб долучився до розчистки та прибирання парку й робитиме це й надалі.

У подальших планах жителів зробити цей парк природною перлиною Нових Стрілищ, де будуть і дитячий, і волейбольний майданчики, лавки, пішохідні доріжки. До слова, виконавчий комітет селищної ради заборонив в’їзд автотранспорту на територію парку.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин