Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

We are good at English!

Мова — втілення думки.

Що багатша думка, то багатша мова.

Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!

Борімося за красу мови, за правильність мови,

за приступність мови, за багатство мови…

Максим Рильський.

У наш час мова стала одним із суттєвих факторів для формування особистості. Кажуть, не треба судити по одязі, а по розуму. Цілком погоджуюся з цим твердженням, адже лише мудра розмова показує всю сутність людини, її духовний стан, її всесвіт.

Зараз ми боремося за те, щоб наша мова не русифікувалася, щоб народ розмовляв чистими українськими словами. Так, це те, за що слід боротися, це те, що дає нам визнання у світі як народу чисто етнічного, українського.

Проте ще Шевченко писав: «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь». Саме цим девізом керується шкільна сім’я Піддністрянського навчально-виховного комплексу імені братів Олійників. Після Указу Президента про те, що 2016 рік стане роком англійської мови, саме в стінах школи розпочалася підготовка до осягнення нових вершин в іноземних мовах.

Кожного тижня в понеділок тут проводиться лінійка, присвячена певним знаковим подіям нашої держави. Після початку другого семестру навчання перша лінійка була присвячена саме проголошенню 2016 року роком англійської мови. Учні презентували повідомлення про виданий указ та фільм «16 найцікавіших фактів про англійську мову».

День Соборності України та День пам’яті Героїв Крут також не пройшли без уваги. Було представлено різноманітні факти з історії українського народу, показано презентації з найяскравішими фотофактами, продекламовано поезії українських поетів, перекладені англійською мовою. Найбільше враження залишилося від вірша Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», який переплітався своїми строфами з тими переживаннями, які турбують нас в період сьогоднішньої війни:

На кого завзявся Каїн?

Боже, покарай! —

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Наступна лінійка була присвячена річниці з дня загибелі великого музиканта, борця за справедливість Андрія Кузьменка. Учні школи мали можливість почути невідомі факти з життя фронтмена гурту «Скрябін» англійською мовою, а також переглянути біографічний фільм та кліпи на невідомі перші англомовні пісні Кузьми.

15 лютого в Піддністрянському НВК, напевно, як і в кожній школі, панувала атмосфера Дня закоханих, адже серед учнів вже здавна існує традиція дарувати один одному невеличкі листівки у формі серця. Цьогоріч в нашій школі не організовувався традиційний вечір, присвячений цьому дню. Учні восьмого класу підготували цікаву інформацію про мощі святого Валентина, які знаходяться в місті Самборі на Дрогобиччині. Не обійшлося і без короткометражного фільму, який стосувався цієї теми. Звичайно, мова велася виключно українською та англійською мовами.

У роковини з дня народження Лесі Українки маленькі учні 4-го класу провели понеділкову лінійку. Було приємно чути з уст наймолодших школярів факти з життя цієї видатної поетеси, милозвучно лилися рядки поезій, цікавим був і документальний фільм. Учні змогли презентувати вірш Лесі Українки «Як дитиною бувало…» не лише українською мовою, але і його англійську версію.

А от минулого тижня у стінах цього навчально-виховного комплексу зустрічали гостей зі шкіл сусідніх сіл. За традицією, кожної весни всі дев’ятикласники зустрічаються у Піддністрянах, щоб краще познайомитися з нашою сім’єю, в яку вони зможуть ввійти, щоб навчатися в старших класах. Ця зустріч мала унікальне забарвлення, адже кожен куток нашої школи зустрічав гостей якоюсь своєю «родзинкою». Так, у вже відомому багатьом музеї братів Олійників гості нашої школи мали можливість прослухати екскурсію англійською мовою, що додало в арсенал виховної роботи з учнями ще одну перевагу.

Проте на цьому ознайомлення учнів зі світом іноземних мов не закінчується. В учителів Піддністрянського НВК є нескінченний список ідей, які скоро зможуть стати реальністю. Кожен вчитель намагається внести щось своє в розвиток нашої школи, бо саме тут панує дух любові до навчання та духовного розвитку.

P.S. В кінці свого допису хотілося б висловити подяку всім вчителям Піддністрянського навчально-виховного комплексу імені братів Олійників. Щиро вдячна усім вам за те, що так плідно працюєте на благо школи. Вчитель – це не професія. Вчитель – це суть життя, це покликання. Кожен із вас, шановні вчителі, є неповторним, тому що серед сотні школярів ви вмієте відкривати таланти, вмієте знайти в серцях дітей ті іскринки, які дають їм поштовх розпалювати вогонь своїх досягнень. Спасибі вам за ваші старання у вихованні достойного майбутнього покоління, адже ви – не просто вчителі, ви – НАСТАВНИКИ!

Наталія Михальчак, випускниця Піддністрянського НВК ім. братів Олійників, студентка Інституту іноземних мов ДДПУ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин