Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Нелегальний гральний бізнес у Жидачеві – справа з багатьма невідомими

«Депутати проти «автоматів». Черговий раунд» - так можна було б назвати боротьбу депутатів районної ради з нелегальним гральним бізнесом у м. Жидачеві (як мінімум, у минулій каденції теж були спроби його прикрити), якби не подальший розвиток подій.

В одному з номерів ми писали про депутатський запит депутатів Жидачівської районної ради Тараса Матвіїва, Володимира Гаврона та Валентини Одноріг щодо нелегального грального бізнесу, що начебто діє у Жидачеві по вул. Шашкевича, 23 в підвальному приміщенні «Універмагу».

Так ось, не минуло й дня з часу запиту, як історія набула цікавих поворотів. У середу, 23 грудня (запит подали 22 грудня), жителі Жидачева споглядали цікаву картину: 14 предметів, схожих на ігрові автомати, стояли прикупці під стінами згаданого універмагу. Перша думка, що спала: «Оце оперативно спрацювали наші поліціянти. Вчора лише запит подали в районну раду, а правоохоронці вже зранку «накрили» гральний клуб». Але такі «побожні» думки про наших правоохоронців швидко розвінчали.

 

Насправді не дали вивезти можливі речові докази у можливій кримінальній справі самі громадські активісти та районні депутати. Жидачівці Тарас Матвіїв, Юрко Хоменів, Святослав Багрій, Володимир Гаврон, Роман Романів, Юрій Яценко, Тарас Пеняк й самі очам не вірили нахабству тих, хто близько 11 вечора 23 грудня 2015 року преспокійно виносив із підвалу, з приміщення так званого комп'ютерного клубу, щось схоже на гральні автомати з яскравим написом «Лото-мотив». Двоє невідомих хлопців спокійно вивантажували це «лотомото» на заздалегідь пригнаний автомобіль, при цьому спокійно, не поспішаючи, робили перекур.

 

Оговтавшись від побаченого, жидачівці зметикували передзвонити до поліції й повідомити про таку нештатну ситуацію. Чекати на приїзд поліції довелося довгенько. А двоє хлопаків тим часом неквапно робили свою роботу. Бачачи, як нахабно їх позбавляють головних доказів у справі ведення у Жидачеві нелегального грального бізнесу, жидачівські активісти взялися самі опитувати прибулих «вантажників» і не давали їм вивезти можливі гральні автомати. Як це відбувалося, видно на відео, що громадські активісти поширили в мережі Інтернет та передали як речовий доказ слідчому райвідділу поліції. Як з'ясували громадські активісти, до Жидачева за предметами, схожими на гральні автомати, приїхали хлопці з Нового Роздолу - водій Іван, а з ним Володя, який чомусь мав ключі від так званого комп'ютерного клубу. На відео видно, як один із «вантажників» каже, що вони грузять меблі, але потім виправляється і зазначає, що на меблі це не дуже схоже. Згодом до них приєднується такий собі Антон, який назвав себе «зацікавленою особою» і намагався «розрулити» ситуацію, «порішати все тихо-мирно».

Коли таки приїхав викликаний хвилин 40 тому наряд поліції, активісти кілька хвилин просили поліціянтів опечатати гральні апарати, не автомобіль як цього хотіли правоохоронці, а кожен з пристроїв “Лото-мотив”. Врешті-решт громадським активістам разом із представниками поліції вдалося опечатати предмети, схожі на гральні автомати, опечатати підвальне приміщення (площа 92 кв.м), опитати присутніх, занотувати контакти учасників нічної справи. Цілу ніч поліціянти та громадські активісти стерегли опечатані речові докази, поки не знайшли транспорт, щоб завезти їх до райвідділу.

З тієї ночі минув уже тиждень, а запитань досі більше ніж відповідей. Наприклад, хто попередив орендарів комп’ютерного клубу, що їхньою діяльністю в Жидачеві цікавляться, оскільки одразу ж після звернення в правоохоронні органи комп’ютерний клуб не працював. А через день після депутатського запиту з нього хотіли вивезти згадані гральні автомати чи щось схоже на них. Хто ці новороздільські хлопці, яке ще вони мають відношення до цієї справи. Хто реальний власник цих «гральних автоматів» та ін.

Сьогодні, кажуть активісти, є спроби в деяких осіб повернути все на те, що в підвальному приміщенні знаходився не гральний заклад, навіть не комп’ютерний клуб, а звичайний склад. Хоча, як кажуть громадські активісти, є безліч свідчень, які підтверджують, що це саме гральний заклад. Де правда - з’ясує слідство.

Як зазначив у телефонній розмові начальник Жидачівського відділення поліції Стрийського відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області Василь Черепущак, слідчим відділенням проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками, передбаченими ст. 203 ККУ (заняття забороненими видами господарської діяльності). Також В. Черепущак повідомив, що під час розслідування вилучено кілька гральних автоматів (усіх 18) і комп’ютери. Вже призначено експертизу вилучених речових доказів. Начальник Жидачівського відділення поліції гарантував повне та об’єктивне досудове розслідування цієї справи.

Сподіваємось, що так воно й буде, оскільки ця справа – це як лакмусовий папірець для правоохоронців району.

У свою чергу Жидачівське відділення поліції звертається до усіх громадян, які володіють будь-якою інформацією про діяльність згаданого грального закладу, чи осіб, причетних до цієї справи, повідомляти слідчому або у районне відділення поліції.

Зі свого ж боку депутати, громадські активісти Жидачева запевняють, що не дадуть спустити цю справу на гальмах. «Вже зробили додаткові звернення до прокуратури області та т.в.о. начальника головного управління Національної поліції у Львівській області Д. Загарії. Надали усі можливі свідчення. Слово за слідством, процесуальним прокурором, експертами та судом. «Ми свою роботу зробили - настав час показати себе «слугам закону», - прокоментував Тарас Матвіїв. Також громадські активісти готують звернення до народного депутата і відповідно звернення до Генеральної прокуратури щодо цієї справи.

Ми ж стежитимемо за тим, як розвиватимуться події, й інформуватимемо про них громадськість.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин