Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Незнайомий знайомий Львів

«Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше.

Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше,

ніж десять років життя вдома»

Анатоль Франс.

Слова, взяті як епіграф до цієї замітки, дуже точно розкривають значення екскурсій для формування та розвитку особистості. Тому у Жидачівській гімназії ім. О. Партицького часто практикуються поїздки для гімназистів та їхніх батьків у різноманітні цікаві місця, залежно від віку дітей та мети.

Хочу розповісти про одну з них. Нещодавно гімназисти (учні 10-го класу, класний керівник Козовіта І. Б., та учні 9-го класу, серед яких діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, діти напівсироти, вчитель англійської мови Кислова Б. Б.) здійснили особливу подорож до Львова. Чому особливу? Тому що носила вона історико-краєзнавчий характер і гімназисти отримали дуже багато нової інформації, якої не знайдеш у жодному підручнику чи пошуковій системі в Інтернеті. Іноді, щоб дізнатись щось цікаве про те чи інше місце, там треба просто бути.

Отож ми відвідали Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, розташований у колишньому будинку Івана Франка, у якому він жив з 1902 року по 1916 рр. Музейна тиша… Але ні. Тут все розповідає нам про Великого Генія українського народу, його літературно-політичну, громадську діяльність: хатнє устаткування, особисті речі, перші видання творів, фотографії, рукописні матеріали, журнальний архів, записки і подарунки відомих відвідувачів (таких як Леся Українка, Соломія Крушельницька, інших) і навіть старенький рояль, на якому іноді дозволяють відвідувачам виконати якийсь музичний твір… І сьогодні для нас як заклик до боротьби і нескореності звучать слова Каменяра: «Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод не спинить вас…»

Наступна зупинка нашої подорожі – історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар». Можна багато розповідати про історію цього цвинтаря, його найвідоміші поховання, і слухати про це ніколи не надоїсть… Як не гірко, але цвинтар має і нещодавні поховання. На Алеї Героїв поховані хлопці, яких розстріляли на Майдані, серед них і закатований львів’янин Юрій Вербицький… На полі почесних поховань спочиває генерал-майор Сергій Кульчицький, який загинув 29 травня 2015 року у Слов’янську… Поблизу Меморіалу Воїнам Української Галицької Армії є сорок могил військовим, яких вбито за два роки війни на сході України… Гімназисти помолились і запалили свічку пам’яті за всіх цих гідних шани людей.

Відвідали ми могилу нашого патрона Омеляна Партицького (його ім’я носить гімназія, і знати про цю людину – справа честі кожного гімназиста). До речі, директор гімназії Благий В. Б. опрацював чимало архівних матеріалів про життєвий і творчий шлях Омеляна Партицького і нещодавно презентував свою роботу на районному семінарі для вчителів історії.

Прогулюючись вуличками сонячного і дивно теплого як для грудня старовинного Львова, разом із мелодіями вуличних музикантів, ароматом запашної кави із львівських кав’ярень, стукотом бричок ми занурились у глибину століть і почерпнули звідти життєдайної енергії… Все було якось так добре і спокійно… Можливо, від відчуття того, що ми зробили цікаву і дуже важливу справу.

Ця поїздка відбулась у рамках програми Львівської обласної ради «Програма проведення історико-краєзнавчих подорожей учнівської молоді» за сприяння відділу освіти Жидачівської райдержадміністрації та підтримки батьків гімназистів.

Леся Баранкевич,

заступник директора з виховної роботи Жидачівської гімназії ім. О. Партицького.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин