Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Корсет» для мрії про самодостатню об’єднану громаду від ГО «Оберіг Гніздичева»

Мрія про рівні дороги та помальовані бордюри не заступила членам ГО «Оберіг Гніздичева» бачення на дещо набагато важливіше – самодостатню об’єднану громаду. Попри всі преференції, гарантовані державою, вони розуміють, що тільки шляхом економічного розвитку громади можна досягти самодостатності. Не потрібно фантазувати про великі заводи: починати потрібно з малого – розвитку малого підприємництва, залучення інвестицій як державних, так і грантових у нових умовах об’єднання і ще й міжнародних. Оксана Романів, активний учасник ГО, та й основна рушійна сила самого створення Гніздичівської об’єднаної громади, переконана, що за проектами, які перетворюють зміст мрій про потреби громади у письмову форму, стоїть великий потенціал як освітній, правовий, так і економічний, який можна використати у її громаді.

Ще не знаючи як, але з впевненістю, що це треба робити, вона разом зі своїми односельчанами - ініціативними членами «Оберіг Гніздичева» взялася за розробку проекту «Інформаційне забезпечення населення процесу створення життєспроможної Гніздичівської об’єднаної територіальної громади». І недарма, бо роблений і перероблений проект, начищений до блиску ідеями активістів, отримав перемогу і разом із 23 іншими буде фінансуватися з Фонду Східна Європа. Задум, який започатковувався тільки як освітній, завдяки старанням гніздичівців стане своєрідним «корсетом» для мрії про самодостатню громаду. Бо новостворена об’єднана громада потребує якісної, міцної опори, яка, як гранітний корсет, вказувала б напрямок і не давала відхилятися від обраного курсу під впливом недоброзичливців і противників об’єднання. Такою опорою стануть всі установчі документи об’єднання, які передбачають не тільки правила руху громади, а й забезпечуватимуть її розвиток. Завдяки проекту ГО «Оберіг Гніздичева» підвищуватиметься як освітній рівень активу новоутвореної громади та органу місцевого самоврядування, так і розроблятимуться проекти всіх найважливіших документів, необхідних для початку роботи. Залучивши професійних експертів, ГО запланувала виготовити проекти Статуту територіальної громади, Плану соціально-економічного розвитку, Інвестиційного паспорта та ін., а для прозорого і відкритого інформування про роботу влади та життя громади - створити і наповнювати офіційний веб-сайт Гніздичівської територіальної громади.

Саме 19-20 листопада в м. Києві на семінарі для громадських організацій і представників ЗМІ «Практичні аспекти децентралізації та формування спроможних громад» було оголошено про перемогу представників Жидачівщини. Семінар проводився в рамках реалізації проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа та низкою інших організацій за підтримки програми «РАДА» Агентства США з міжнародною розвитку (USAID) і програми DESPRO.

Учасниками семінару були понад 100 представників громадських організацій - переможців конкурсу грантів з пілотних областей проекту (Київської. Львівської, Одеської, Івано-Франківської, Луганської та Донецької), експерти з питань децентралізації та місцевою розвитку, а також представники місцевих та національних ЗМІ. З нашого району делегація складалася з співкерівників проекту - Оксани Романів та Лесі Басник, бухгалтера проекту Марії Хабурської, експерта Василя Грудлевського та представників народного часопису «Новий час» - Оксани Франків та Ольги Баран.

У рамках дводенного семінару учасниками було опрацьовано п'ять модульних тем, що висвітлюють основні практичні питання реформи. Зокрема йшлося про законодавче забезпечення децентралізації, зміни до Конституції та законодавства України як ключовий елемент завершення децентралізації та реформи місцевого самоврядування та про те, які практичні наслідки це матиме для громад. Дуже важливим було також представлення першочергових кроків й алгоритму дії у громадах, що тільки об'єдналися. Багато уваги учасники приділили темі роботи з громадськістю у питаннях роз'яснення процесів реформування громад. Особливо жваву дискусію викликала тема формування та виконання бюджетів добровільно об'єднаних громад. Досвідчені тренери представили також інструменти та фінансові ресурси для територіального розвитку, зокрема можливості отримання підтримки Державного фонду регіонального розвитку.

Як бачимо настав час проявляти власну відповідальність за майбутнє своїх громад, щоб забезпечити для них як кращу інфраструктуру, так і стабільний розвиток у майбутньому. Бо, як зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, запорукою ефективного впровадження реформи є розуміння та підтримка громади. Основними партнерами влади у цьому процесі мають стати громадські організації та ЗМІ.

Учасники семінару від нашого району повернулися у свої громади і готові надавати допомогу у впровадженні реформи на місцях. А ГО «Оберіг Гніздичева» бажаємо вдалого старту у реалізації проекту з втілення мрій про самодостатню об’єднану громаду.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин