Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

“ТО-СЯ НЕ ЗРОБИТЬ!”

Велике завжди бачиться у порівнянні. У всіх наших бідах можна скільки завгодно звинувачувати владу, але можна піти й іншим шляхом, більш зрілішим, мудрішим… В цьому контексті пригадуються слова С. Вакарчука: “Яким буде наше майбутнє, залежить тільки від нас. Ніхто, крім нас самих, не зробить нас сильними. Ніхто, крім нас самих, не зробить нас слабкими”. Саме такі слова лежать в основі діяльності громадської організації “Оберіг Гніздичева” та її активних учасників – простих молодих ініціативних хлопців та дівчат, а також всіх тих, кому не байдужа доля свого селища, його жителів та які в основі своєї діяльності покладаються в першу чергу на свої власні сили, при цьому працюючи тільки на добровільних громадських засадах.

Уже стали традицією часті колективні зустрічі таких людей, на яких обговорюються проблемні питання селища Гніздичева, шляхи поліпшення умов проживання його жителів, участь і розробка різноманітних мікро- та макропроектів, що спрямовані на те, щоб зробити Гніздичів процвітаючим європейським містечком. Про один з таких проектів хотілося б поговорити більш детально, оскільки він наочно показує те, як можна об’єднувати людей спільною справою, робити самому своє життя кращим, без допомоги держави.

Саме ця ініціативна група ГО “Оберіг Гніздичева” брала участь у всеукраїнському конкурсі соціальних проектів “Хочу! Можу! Зроблю!” в рамках соціальної ініціативи “То-ся не зробить!”. Цей проект є проектом Патріаршої комісії у справах молоді української греко-католицької церкви за підтримки благодійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького і благодійного фонду “RENOVABIS”. Обраний напрямок в конкурсі – безпека на дорогах. Проект отримав назву “Безпека на дорогах залежить від кожного”. Хотілося б одразу відмітити, що серед 68 учасників конкурсу перемогу здобули 11 проектів, серед яких і проект активіста та головного автора – гніздичівця Мирослава Басника. Суть проекту полягала в тому, щоб зуміти об’єднати молоде покоління у спільній християнській моралі через участь у встановленні дорожніх знаків та розміток на території смт. Гніздичева, прищепити любов до ближнього через повагу до учасників дорожнього руху і т.п. Однією з умов реалізації проекту було спільне фінансування заходу. Частину коштів, а саме 9900 грн на закупівлю дорожніх знаків, виділили організатори конкурсу, іншу частину в сумі 3280 грн на закупівлю фарби для дорожніх розміток виділила ПАТ ”Кохавинська паперова фабрика”, решту 4410 грн. на закупівлю труб – Гніздичівська селищна рада. До реалізації проекту також активно долучилися о. Микола Масендич, підприємці Оксана та Ігор Романіви, Юрій Романець, директор школи Ігор Кузишин та багато активних молодих мешканців селища, які безпосередньо допомагали у встановленні дорожніх знаків, фарбуванні розміток та зборі додаткових коштів для повноцінного завершення реалізації проекту. Встановлення всіх знаків та розміток проводилося з дотриманням всіх норм та регламентів з погодженням дорожньої автоінспекції. Загалом було встановлено 19 знаків (“Дай дорогу”, “Обережно діти”, “Пішохідний перехід” і т.п.) та пофарбовано 4 дорожні переходи типу “зебра”. Символічно, що більшість робіт виконано на ділянці дороги від храму Св. безсрібників Косми і Дам’яна до монастиря св. Герарда, де відбувається найбільш активний дорожній рух, у т.ч. через паломників, які за покликом душі і серця відвідують ці святі місця. Також у школі проводилися уроки на тему “Безпека дорожнього руху”.

На завершення хотілося б подякувати всім, хто допомагав в реалізації цього проекту, оскільки в такий спосіб нам вдалося привернути увагу до безпеки на дорогах, об’єднати в єдине ціле всіх тих, кому не байдужа доля нашого селища, району, та показати те, що спільними зусиллями можна долати будь-які перешкоди й досягати мети! Недарма при в’їзді в смт. Гніздичів красується напис “Громада – творча сила! Вміємо жити – творимо історію!”.

Василь Пиріг, ГО “Оберіг Гніздичева”.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин