Стежками рідного краю

Люди з обмеженими можливостями завжди прагнули і прагнуть особливої уваги до себе, а найбільше з боку держави. Оббиваючи пороги в пошуках допомоги, уваги, справедливості, вони часто, об’єднавшись, знаходять таких людей поміж себе і надіються на те, що на доступному для них рівні зможуть знайти розраду, пораду та душевне заспокоєння.

Для задоволення людей з інвалідністю все робить голова Жидачівської районної асоціації інвалідів Марія Іванівна Мацук. Вона розуміє, що для повноцінного життя таких людей потрібно мати насамперед чисту душу. Тому, плануючи різноманітні заходи, вона прагне, щоб люди з обмеженими можливостями відвідали святині нашого краю.

І ось ми в Глинянах Золочівського району. Слухаємо історію цього міста. Вона є історично цікавою. Але найбільш відомими Глиняни стали завдяки відновленому образу Розп’яття Ісуса Христа у храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Було багато спроб вивезти ікону і знищити храм. Та попри всі негаразди та поневіряння наприкінці 2011 р. церкву Успіня Пресвятої Богородиці офіційно було повернуто громаді УГКЦ м. Глиняни.

Храм св. Миколая – один з найдавніших у Глинянах. Тут можна побачити настінний фресковий розпис, а на стінах храму проявилися контури хрестів. Окрасою храму Св. Миколая є ікона «Весілля в Кані Галилейській», написана Іванною Крип’якевич-Демид. Тисячі паломників приїжджають оглянути тут все і принести свою дяку Богові.

Наступна зупинка – Золочівський замок та пам’ятка архітектури ХХІІ-ХVІІІ ст. – Китайський палац. Збереглася давня легенда про те, що замок будували полонені турки і татари. В оборонних валах Золочівського замку, потужних бастіонах, витримано найкращі досягнення фортифікаційного мистецтва того часу.

І третя зупинка – селище Раковець, де відбувається паломництво до джерела Матері Божої, вода в якому ніколи не замерзає. Потрапляємо на молебень до Матері Божої. Отже, маємо можливість ще раз подякувати Богу за цю духовну мандрівку по стежках рідного краю.

А ще кажемо велике спасибі районній владі та депутату Верховної Ради Андрію Коту, які допомогли з організацією поїздки.

Л. Власова, заступник голови районної асоціації інвалідів.

Надрукувати