Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівщина прощалась з бійцем окремої танкової бригади Романом Даньківим

10 листопада на колінах та із запаленими лампадками зустрічали односельчани 39-річного Романа Даньківа у його рідному селі Дубравці.

Попрощатися з померлим солдатом приїхали рідні, близькі, колеги по роботі, побратими по службі, а також представники районної влади, громадськості Жидачівщини.

Страшна звістка про смерть сина прийшла до батьків 3 листопада. За попередньою інформацією, що згодом підтвердив і заступник командира роти, стало відомо, що Роман Романович Даньків, який як мобілізований проходив службу в окремому танковому батальйоні, помер від серцевої недостатності.

Роман Даньків народився 1976 року в с. Дубравці, останні 16 років проживав разом із сім’єю у м. Черкасах, працював на місцевому автобусному заводі. Коли прийшла повістка, не уникав мобілізації. Виконував свій громадянський обов’язок сумлінно й відповідально, був надійним товаришем - так кажуть про нього його військові побратими. Заступник командира роти Юрій Соломка розповів рідним про обставини смерті Романа. Зокрема зазначив, що 3 листопада вони разом із Романом виїхали за боєприпасами, дорогою їхній автомобіль вийшов з ладу, тому змушені були повернутись на базу. Через деякий час, коли неполадки вдалося виправити, Роман пішов до командира роти, щоб повідомити про те, що екіпаж готовий знову виїхати. «Роман не дійшов до командира десь метрів 10 і впав. Ми одразу послали за медиками й самі почали надавати першу допомогу», - розповів Юрій Соломка. На жаль, бійця не вдалося врятувати. Прослужив Роман три місяці. Командування батальйону, запевнили бойові побратими, робитиме все належне, щоб родина загиблого отримала всю гарантовану державою допомогу.

Без чоловіка залишились дружина Світлана, 15-річна донька Вікторія. Згорьовані батьки не йняли віри, що їхнього сина вже немає в живих, їхньому розпачу немає меж. Зі сльозами на очах та скорботою в серці прощались з Романом його рідні брати Ігор і Тарас.

Чин похорону відправляли адміністратор парафії св. Миколая с. Дубравки о. Іван Надорожний, адміністратор парафії св. Миколая с. Мельнич о. Андрій Вагиль та адміністратор парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Корчівки о. Богдан Черепанич.

Всю дорогу від дому до храму та на кладовище труну з тілом Романа несли на раменах військовослужбовці, учасники АТО, односельчани. В останню дорогу Романа Даньківа проводжали гаслом «Герої не вмирають!», стеливши до його ніг живі квіти. Вшанували загиблого за військовим звичаєм сальвою.

Адміністратор парафії св. Миколая с. Дубравки о. Іван Надорожний від свого імені та від імені рідних померлого подякував усім небайдужим, які доправили тіло додому, які допомогли в організації похорону, та усім, хто відклав всі свої справи й приїхав, щоб вшанувати пам'ять Романа Даньківа.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин