Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Не розчаровуйсь в Україні!

14 жовтня у Нових Стрілищах та Дулібах на зустріч клубу «Шляхами історії» зібралися в тісному колі ті, на чию долю припали важкі роки війни і тоталітарного режиму. Захід проводився в рамках проекту «Створення якісно нового етапу життя людей, що постраждали від нацизму та подій Другої світової війни», який реалізується завдяки грантовій підтримці німецького фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє». Це свято для присутніх було вдвічі приємніше, адже 14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці.

Покрова – свято матері, воїнів і прощення, воно нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід. Стало добрим звичаєм 14 жовтня згадати родичів чи знайомих, які були змушені воювати, боронячи рідний край, і помолитися за них. Учасників зустрічі вітали директор Дулібівської ЗОШ І-ІІ ст. М.Г. Горін, директор Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Козяр, священик Дуліб о. Зиновій Микласевич, керівник проекту Галина Пельо, практичні психологи Л.С. Гамеляк, Н.П. Могила. Музичні вітання запрошеним подарував ансамбль вчителів Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. «Мальви», звучали пісні «Не розчаровуйсь в Україні», «Рости, рости, черемшино». Неперевершену поезію про любов до України читали старшокласники Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. Іванна Ошуст та Софія Петрів.

У невимушеній атмосфері за чашкою чаю кожен згадував прожиті роки, не забуті радості і печалі. Учасники зустрічі в Дулібах були зворушені спогадами Івана Івановича Гамеляка, Степана Степановича Іваніва, Василя Андрійовича Горіна. Зі сльозами на очах і щемом у серці слухали поезію Софії Михайлівни Горін, надзвичайно щире і зворушливе декламування віршів Надією Іванівною Вишиваною. Учасники зустрічі в Нових Стрілищах були вражені спогадами Ореста Васильовича Турчина про важкі роки дитинства.

Нинішнє покоління людей старшого віку – це покоління, яке на своїх плечах винесло тягар війни, відбудувало руїни, піднялося з колін, це ті, хто своєю працею торував дорогу наступним поколінням. Це вони зберегли наші національні багатства, їм ми завдячуємо усім, що маємо. Вони пережили знущання двох режимів, але не втратили людяності та любові до життя.

Осінь - щедра пора не тільки у природі. Осінь людського життя – непростий, але багатий здобутим досвідом період, багатий плодами безцінного життєвого досвіду і мудрості, і це саме той час, щоб передати його нинішньому поколінню. Налагодити діалог між літніми людьми та молоддю, підвищити соціальний статус жертв тоталітарних режимів - це наша мета. Сьогодні чимало цих людей є немічними та хворими і потребують нашого розуміння, милосердя, співчуття та допомоги. Завдяки підтримці ВБО «Турбота про літніх в Україні» Жидачівський осередок Суспільної служби України має можливість з 1 вересня 2015 року продовжувати реалізацію програми «Місце зустрічі - діалог» німецького Фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» у нашому районі на теренах смт. Нових Стрілищ та Дуліб.

Зустріч залишила в серцях присутніх незабутні враження. Такі заходи дарують учасникам радість, надію і віру в те, що їхні зусилля не були марними, що Україна ще має силу піднятися з руїн й стати багатою та самобутньою.

Не розчаровуйсь в Україні!

Вона свята, а грішні ми.

В її недолі тільки винні

Її ж бо доньки і сини.

Не розчаровуйсь в Україні,

А зрозумій її печаль.

Що робиш ти для неї нині,

У себе спершу запитай.

Галина Пель.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин